• Wild animals - angielski w 3a

            18.04.2024

            Uczniowie naszej szkoły z klas młodszych, na lekcjach języka angielskiego, pracują wykorzystując zarówno metody tradycyjne jak też stosują multimedia do nauki języka angielskiego.Realizując temat Wild animals rysowali i malowali poznane zwierzęta. Do ich opisów musieli wykorzystać słownictwo poznane na lekcji angielskiego. Niektórzy z uczniów rozwiązywali zadania na tablicy multimedialnej.Działania uczniów na lekcji oraz ich prace można podziwiać na zdjęciach oraz w naszej szkole na pierwszym piętrze.

            Tekst: p. A. Pulińska

          • POROZMAWIAJMY O... Premiera!

            08.04.2024

            Za śmiechem z boisk, korytarzy szkolnych I placów zabaw często kryje się lęk, a w młodych głowach pojawia się mnóstwo niewypowiedzianych głośno pytań na które nie słychać odpowiedzi. Każdej niepewności towarzyszą często silne emocje, nawet jeśli są stłumione.

            Dlatego tak warto rozmawiać, po to choćby abyśmy nie zostawali z problemami sami i szukali wspólnych wyjść, po to żeby przekonać się, że nigdy nie jesteśmy sami.

            Ten filmik jest od Nas, O NAS, DLA NAS.

            Refleksyjnego seansu.

            Ekipa "Porozmawiajmy o..."

          • Lekcja muzealna w Muzeum Powstania Warszawskiego

            08.04.2024

            5 kwietnia uczniowie klasy 3a wzięli udział w lekcji muzealnej w Muzeum Powstania Warszawskiego. Temat lekcji związany był z lekturą Joanny Papuzińskiej "Asiunia". Książka powstała z inicjatywy Muzeum Powstania Warszawskiego. W pierwszej części zajęć uczniowie rozmawiali o tym, jak wyglądała wojenna codzienność w oczach pięcioletniej autorki książki Joanny Papuzińskiej oraz na czym polegał "pomyślunek". Z dużym zainteresowaniem obejrzeli nagranie autorki, która opowiadała o swoim życiu i swoich najbliższych w czasie wojny. Dowiedzieli się, kim byli konspiratorzy i w jaki sposób walczyli z okupantem. Lekcja obejmowała również spacer po muzeum. Na ekspozycji trzecioklasiści zobaczyli przykłady codziennego życia podczas Powstania Warszawskiego, rozmawiali o sposobie komunikowania się ludzi w tamtych czasach, odczytywali znajdujące się w gablotach listy piszących do siebie osób. Na koniec zajęć, w parach rozwiązywali krzyżówkę, utrwalając znajomość lektury. To była bardzo pouczająca lekcja trudnej historii naszego kraju i patriotyzmu.

            Tekst: p. M. Staruch

          • Premiera "Porozmawiajmy o..."

            03.04.2024

            Z wielką radością możemy wreszcie podzielić się efektami naszej długiej, bo trwającej od wiosny 2023 roku przygody kiedy zrodził się pomysł nagrania spotu.

            Ten ķróciutki film to długie godziny pracy Uczniów klasy 6b oraz Nauczycieli, którzy zaangażowali się w tę inicjatywę. To długie rozmowy, warsztaty, pomysły, nagrania, ustalenia. Jestem wzruszona,  bo czuję, że na tym właśnie polega współpraca i współdziałanie.  Nie zawsze się zgadzamy, ale dzięki wzajemnemu zrozumieniu i rozmowie tworzymy to co daje nam wspólne dobro.

            Ogromne podziękowania dla P. Anny Dubiel, P. Anny Tymińskiej , P. Bartosza Woźniaka oraz każdej Osoby, która oferowała pomoc lub dobre słowo. To dla mnie niezwykle cenne.

            Jestem też dumna z mojej klasy. W filmie wzięli udział chętni uczniowie, ale muszę zaznaczyć,  że scenariusz tworzyli wszyscy. Każdy/każda z nich włożyli w ten projekt swoją pracę. 

            6b, jesteście SUPER! 

            Zapraszamy do oglądania filmu

            od 8 kwietnia 2024 

            na Facebooku SP234 oraz na Youtube SP234.

            I pamiętajmy:  

            Rozmowa jest ważna...

            Tekst: p. M. Zaczek

          • Zwiedzanie Sejmu RP

            27.03.2024

            26 marca 2024 r. uczniowie klasy 7A zwiedzali Sejm RP. Po przejściu procedur rejestracji oraz bezpieczeństwa w Dziale Przepustek Kancelarii Sejmu przy ul. Wiejskiej 6/8 spotkali się z Panią Przewodnik, która podczas godzinnego zwiedzania, przybliżyła historię parlamentu, siedziby władzy ustawodawczej. Zapoznała z obowiązkami i prawami parlamentarzystów. W Sali Posiedzeń Sejmu opowiedziała, jak posłowie pracują na co dzień, kiedy nie ma obrad. Odpowiadała na pytania w sprawach, które budzą zainteresowanie młodzieży. Następnie udaliśmy się do Hallu Głównego, gdzie obejrzeliśmy tablice upamiętniające nieżyjących już parlamentarzystów oraz tablicę poświęconą ofiarom katastrofy samolotu rządowego pod Smoleńskiem w 2010 roku. Pani Przewodnik pochwaliła uczniów za dostosowanie ubioru i zachowania do rangi miejsca, była pod wrażeniem ich wiedzy dotyczącej m.in. liczby posłów i senatorów, ich kadencji, liczby wicemarszałków, nazwiska marszałka. Brawo

            Tekst: p. K. Kwiecień

          • Wolskie Rozmowy o Edukacji Przyszłości

            27.03.2024

            26.03 reprezentacja klas 8 uczestniczyła w III Debacie - Wolskie Rozmowy o Edukacji Przyszłości. Tym razem debata odbyła się pod hasłem "Szkoła ponadpodstawowa - od obowiązku do realizacji marzeń". Ósmoklasiści dzielili się ze starszymi kolegami swoimi obawami dotyczącymi wyboru i zmiany szkoły. Były pytania o atmosferę, relacje rówieśnicze, wymagania, ale też o to, co obecni uczniowie szkół ponadpodstawowych brali pod uwagę dokonując wyboru szkoły. Uczestnicy zapoznali się również z filmikami przygotowanymi przez wolskie szkoły kształcące w zawodzie.

            Liczymy, że spotkanie to ułatwi naszym Ósmoklasistom planowanie swojej dalszej drogi edukacyjnej.

          • Lekcja muzealna w Zamku Królewskim

            20.03.2024

            15 marca klasa 3a wybrała się do Zamku Królewskiego na lekcję muzealną: W pracowni Jana Matejki. Pod kierunkiem prowadzącej uczniowie poznali życie Jana Matejki oraz proces tworzenia dzieła od szkicu do jego ukończenia. Tematy oglądanych obrazów były pretekstem do rozmowy o rozbiorach, Konstytucji 3 maja i innych wydarzeniach z historii Polski. Trzecioklasiści uczyli się jak opisywać obraz, posługując się podstawową terminologią (kompozycja, plan, symetria, plama barwna itp.), jak łączyć temat malarski z przedstawionymi wydarzeniami historycznymi oraz jak rozumieć znaczenie malarstwa Matejki dla kultury polskiej. Nasi uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach i wykazali się dużą wiedzą.

            To była bardzo ciekawa lekcja historii i patriotyzmu.

            Tekst: p. M. Staruch

          • Stacja Galaxy!

            20.03.2024

            W środę 13.03 w naszej szkole pojawiła się kosmiczna „Stacja Galaxy!” - a dokładnie odbyła się inauguracja projektu firmy Samsung wspierającego bezpieczeństwo online oraz higienę cyfrową dzieci, a także edukację ich rodziców i nauczycieli w tym obszarze. W trakcie eventu, poza uroczystymi przemówieniami zaproszonych gości, w trakcie, których padło również bardzo wiele słów uznania za działalność naszej szkoły, odbyła się projektowa lekcja pokazowa. Uczniowie klasy 3a w trakcie zajęć w ramach zainaugurowanego projektu „Stacja Galaxy!” uczyli się m.in. jak poznać smartfon i jego możliwości w wersji offline, zapoznali się też z dobrymi nawykami w sieci.

            Program „Stacja Galaxy!” uzyskał patronat Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Cyfryzacji, NASK. Partnerami programu są Cyfrowy dialog i Wirtualna Polska.

          • Wycieczka do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Błoniu

            15.03.2024

            Dnia 14 marca uczniowie klasy 3a uczestniczyli w zajęciach edukacyjno-profilaktycznych organizowanych w Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu. W interaktywnej sali Ognik obejrzeli symulację niebezpiecznych sytuacji, które mogą wydarzyć się w domu, szkole czy podróży oraz ćwiczyli zachowanie się podczas ewakuacji. Trzecioklasiści poznali pracę strażaka, obejrzeli sprzęt, którym posługują się strażacy podczas niesienia pomocy innym, dowiedzieli się jak należy postępować w czasie pożaru, do kogo zwrócić się o pomoc, czy też jak ugasić płonący olej. Na koniec mogli usiąść w wozie strażackim. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza podczas zajęć na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów i pomoże im uniknąć lub odpowiednio zachować się w sytuacji zagrożenia.

            Tekst: p. M. Staruch

          • W przeddzień 214. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina

            01.03.2024

            29 lutego 2024r. uczniowie klasy 7A udali się do Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej na koncert "Chopin i przyjaciele", by w ten sposób świętować 214 r. rocznicę urodzin wielkiego pianisty i kompozytora (ur. 1 marca 1810). Udział w tym wydarzeniu miał na celu przekonanie uczniów, że muzyka klasyczna rozwija i bawi, wywołuje pozytywne emocje i odpręża. Utwory Fryderyka Chopina m.in. Polonez As-dur, Etiuda cis-mol op.10 nr 4, Nokturn Es-dur op. 9 nr 2 wykonali Patrycja Korszeń, Henryk Ji oraz Chichiro Deguchi. Siódmoklasiści byli zachwyceni muzyką, a także grą, koncentracją i umiejętnościami manualnymi wykonawców.

            Tekst: p. K. Kwiecień

          • Grmammar - tenses in English

            29.02.2024

            Uczniowie klas 7b oraz 8s postanowili podsumować podstawowe informacje o poznanych czasach w języku angielskim tworząc na lekcji mapy myśli (mind map). Mind map to szczególny rodzaj robienia notatek, który ma na celu zwiększenie efektywności pracy i zapamiętywania.W oparciu o usystematyzowaną wiedzę o czasach w języku angielskim przeszliśmy płynnie do omawiania kolejnych zagadnień gramatycznych w języku angielskim. 

            Prace uczniów zostały umieszczone w sali lekcyjnej nr 1, aby były pomocą dla uczniów podczas lekcji.

            Tekst: p. A. Pulińska

          • My first calendar

            25.02.2024

            W minionym tygodniu uczniowie klasy 3a, na lekcjach języka angielskiego, pracowali metodą projektu. Zadaniem uczniów było wykonanie kalendarza, w którym musieli wykorzystać wiedzę zdobytą na lekcjach angielskiego z zakresu zjawisk pogodowych, pór roku, nazwy miesięcy oraz dni tygodnia. Pracując na lekcji wykazali się też umiejętnościami organizacyjnymi, językowymi i plastycznymi.

            Prace uczniów można podziwiać na korytarzu pierwszego piętra naszej szkoły.

            Tekst: p. A. Pulińska

    • Piątek 19.04.2024
    • Galeria zdjęć

        brak danych