• Sprzątanie świata

      19.09.2021

      17 września odbyła się tegoroczna edycja akcji Sprzątanie świata pod hasłem "myślę, więc nie śmiecę". Uczniowie klas 6-8 posprzątali teren wzdłuż ulic Esperanto, Pawiej, Okopowej, Anielewicza oraz teren placu szkolnego. 

      Dziękujemy wszystkim za udział w akcji!

      Dbajmy o naszą planetę - razem jesteśmy w stanie dokonać wielkich rzeczy!

      Tekst: p. M. Granat

     • Przygotowania do Europejskiego Dnia Języków

      19.09.2021

      W drugiej połowie września 2021 roku w naszej szkole, na lekcjach języków trwały przygotowania do obchodów Dnia Języków przypadającego na dzień 26 września.

      Uczniowie wykonywali plakaty zachęcające do nauki języków, rozmawialiśmy o metodach uczenia się oraz omawialiśmy istotne zasady, które pozwolą nam szybciej i efektywniej nauczyć się innego języka.

      Na zdjęciach można podziwiać naszych uczniów zaangażowanych w pracę nad plakatami.

      Tekst: p. A. Pulińska

     • Witaj szkoło!

      29.08.2021

      Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września:

      * godz. 8.30 

       klasa 0a (sala gimnastyczna), 

       klasa IVa, b; Va, b; VIa, s (we własnych salach),

      * godz. 9.30 

       klasa 0b (sala gimnastyczna),

       klasa VIIa, b, c, s (we własnych salach),

      * godz. 10.30 

       klasa 0c (sala gimnastyczna), 

       klasa VIIIa, b, c, s (we własnych salach),

      * godz. 11.30 

       klasa Ia, b (sala gimnastyczna),

       klasa IIa, b; IIIa, b (we własnych salach).

      * Przydział sal znajduje się w zakładce Organizacja.

       

      2 września odbędą się zebrania z rodzicami:

      * godz. 17.00

       zebranie z rodzicami uczniów klasy IVa (sala gimnastyczna),

      * godz. 19.00

       zebranie z rodzicami uczniów klasy IVb (sala gimnastyczna),

      * godz. 18.00

       zebrania z rodzicami uczniów klas II, III, V, VI, VII b, c, VIIIa, b, c, s (online).

       

      9 września odbędą się zebrania z rodzicami:

      * godz. 18.00

       zebranie z rodzicami uczniów klasy VIIa (sala gimnastyczna),

      * godz. 19.30

       zebranie z rodzicami uczniów klasy VIIs (sala gimnastyczna).

     • Wakacje

      26.06.2021

      Dużo słońca, udanego i bezpiecznego wypoczynku,

      niezapomnianych wrażeń, interesujących podróży

      oraz szczęśliwego powrotu do szkoły

                                                                    życzy SP234

     • Gala w Ambasadzie

      24.06.2021

      Dnia 23 czerwca 2021 r. w Ambasadzie Królestwa Hiszpanii w Warszawie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród w XVI edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego "Giner de los Ríos". Gali przewodniczył Ambsador Hiszpanii Pan Francisco Javier Sanabria Valderrama. Nasza uczennica Rita Roszkiewicz z klasy VIII zajęła I miejsce w kategorii "Szkoły Podstawowe" za pracę "El viaje de mis sueños" (Podróż moich marzeń). 

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

      Tekst: p. A. Iglesias-Perez

     • "Canaletto tkwi w szczegółach"

      24.06.2021

      "Canaletto tkwi w szczegółach" to działanie zaproponowane dla szkół przez Stołecznego Konserwatora Zabytków mające na celu przybliżyć historię XVIII wiecznej Warszawy uwiecznionej przez Canaletta. W oparciu o dostępne materiały oraz wystawę stałą poświęconą Mistrzowi na Zamku Królewskim - Sala Canaletto, uczniowie klas VI i VII zapoznali się z elementami architektury charakterystycznymi dla okresu baroku i klasycyzmu oraz ówczesną modą, techniką i życiem codziennym.Podsumowaniem działań były prezentacja prac plastycznych - Weduty według Canaletta oraz przygotowany przez uczennice z kl VI c krótki spacer Krakowskim Przedmieściem, podczas którego w ciekawy i zabawny sposób opowiedziały kolegom o Warszawie widzianej współcześnie i tej uwiecznionej przez Mistrza.

      Tekst: p. K. Gierak

     • Projekt na remont boiska

      23.06.2021

      Dzieci z klas 0-3 z dużym zaangażowaniem włączyły się do akcji związanej z remontem naszego szkolnego boiska. Zachęcają do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego poprzez swoje barwne prace plastyczne rozwieszone wzdłuż ogrodzenia szkoły. Chciałyby mieć nowe boisko, aby rozwijać umiejętności sportowe i aktywnie ruchowo spędzać po lekcjach wolny czas. Pozując do zdjęć przypominają o głosowaniu na projekt dzielnicowy: Wola/numer na liście: 88 na https://bo.um.warszawa.pl/voting/welcome

      Tekst: p. I. Król

     • Świetlica Marzeń

      13.06.2021

      W środę 9 czerwca odbyła się symboliczna uroczystość otwarcia naszej szkolnej Świetlicy Marzeń. Wzięły w niej udział dzieci z klasy 3b z nauczycielem świetlicy, przedstawiciele Rady Rodziców i Dyrekcja Szkoły.

      Rodzice opowiedzieli o tym, jak im się udało zrealizować pomysły dzieci na spędzanie wolnego czasu, tak że powstała kolorowa, nowoczesna świetlica z różnymi miejscami do zabawy i odpoczynku. Znalazł się w niej podświetlany kącik czytelniczy, plastyczny, z grami planszowymi, z tablicą magnetyczną i do układania klocków lego oraz miejsce do interaktywnych gier - magiczny dywan. Wszystko po to, aby dzieci mogły aktywnie i twórczo spędzać czas po lekcjach w ładnie zaprojektowanym i funkcjonalnym wnętrzu. Nie udałoby się tego zrobić bez ogromnego zaangażowania Rodziców naszej szkoły, ich wkładu pracy, środków finansowych, pomocy Fundacji Leroy Merlin oraz Pracowników sklepu Leroy Merlin w Westfield Arkadia, którzy wykonali prace remontowe. Zakupem mebli zajęli się nauczyciele świetlicy ze środków finansowych szkoły.

      Dzieci są zachwycone nową świetlicą i podziękowały za nią w formie braw, własnoręcznie zrobionych upominków złożonych na ręce przedstawicieli Rady Rodziców oraz magicznych słów "DZIĘKUJEMY".

      Tekst: p. I. Król

     • Egzamin na kartę rowerową

      10.06.2021

      9 czerwca odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Został on przeprowadzony w Stacjonarnym Miasteczku Ruchu Drogowego, które znajduje się na terenie IV Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Wzięli w nim udział chętni uczniowie z klas IV-VIII, którzy wcześniej zaliczyli część teoretyczną. Podczas części praktycznej egzaminu uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze zgodnie ze znakami drogowymi oraz ogólnymi przepisami ruchu drogowego. Ci, którzy zaliczyli obydwie części egzaminu, otrzymają karty rowerowe.

      Gratulujemy!

      Tekst: p. A. Urban

     • Projekt eTwinning "Idź do przyrody"

      01.06.2021

      Przyroda jest piękna zwłaszcza wiosną! Przekonały się o tym dzieci z oddziału przedszkolnego, które realizują projekt "Idź do przyrody". Najmłodsi uczniowie mieli okazję przekonać się, że świat zmienia się wiosną nie tylko w Warszawie, bo w projekcie bierze udział 9 szkół i przedszkoli z całej Polski. Dzieci wymieniały się pomysłami na wiosenne obserwacje i podziwiały piękno różnych zakątków naszego kraju.

      Tekst: p. M. Zatorska

     • Warsztaty profilaktyczne w klasie 3a

      21.05.2021

      Wiemy, jak ważne jest zachowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii a świadomym tworzeniem realnych więzi poza cyfrowym światem. Jednym z naszych działań, by zachować ten balans, jest profilaktyka e-uzależnień oraz kształtowanie właściwej higieny cyfrowej.

      20 maja w klasie 3a odbyły się warsztaty profilaktyczne, podczas których uczniowie, poznając historię dziewięciolatki, dyskutowali na temat dobrych i złych nawyków związanych z używaniem smartfonów. Następnie, pracując w grupach, wspólnie wypracowali zasady korzystania z tych urządzeń dbające o ich dobrostan. Warsztaty przeprowadzili specjaliści Szkoły Podstawowej nr 234 i Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1.

      Zajęcia miały okazję obserwować: Radna m.st. Warszawy Pani Renata Niewitecka, Radna m.st. Warszawy Pani Dorota Łaboda, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy Pani Renata Kaznowska, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Warszawa–Wola Pani Grażyna Orzechowska – Mikulska i Dyrektor Biura Edukacji Pani Joanna Gospodarczyk, gdyż warsztaty wpisują się w akcję społeczną „off”, do której przystępuje m.st. Warszawa.

      #szkołaodpowiedzialnacyfrowo

      Tekst: p. A. Dubiel

     • Przyrodniczy konkurs fotograficzny

      20.05.2021

      Uczniowie klas 0-III fotografowali przyrodę. Zadanie konkursowe polegało na zrobieniu dwóch zdjęć tej samej roślinie: wczesna wiosna i gdy roślinka się już rozwinęła. Zadanie wymagało nie tylko artystycznych zdolności, ale również cierpliwości, a niekiedy umiejętności ogrodniczych. Najlepszymi obserwatorami przyrody okazali się:

       

      W kategorii klas 0-I

       

      szczególne wyróżnienie otrzymali:

      Antek Lewandowski 0a

      Franek Bratkowski 0a

      Pola Jojnowicz 1a

      Michał Sinkiewicz 1b

       

      wyróżnienie otrzymali:

      Zosia Kosel 0a

      Nina Miazga 0a

      Mateusz Włodarczyk 1b

      Nikola Składanek 1b

      Borys Szczęśniak 1b

       

      W kategorii klas II-III

       

      szczególe wyróżnienie otrzymali:

      Ania Dzbyńska 2a

      Klaudia Gołaszewska 2a

      Filip Florek 2a

      Franek Suchodolski 2a

      Iryna Onysko 3a

      Marianna Domańska 3b

       

      wyróżnienie otrzymali:

      Amelka Strzelec 2a

      Patryk Rosiński 2a

      Pola Stachniuk 2a

       

      Laureatom gratulujemy!

      Tekst: p. M. Zatorska

       

     • Co robimy w szkole, po powrocie…

      19.05.2021

      W Szkole Podstawowej nr 234 u Julka Tuwima, nauczyciele z niecierpliwością czekali na swoich uczniów… Zaczęło się od uścisków i niekończących się rozmów i w sumie dobrze, bo przecież o to chodzi w naszej szkole… Żeby ze sobą rozmawiać! Dzieciaki bez łącza mają dużo energii, dlatego szybko naładowały nam - nauczycielom baterie! 

      Ruszyliśmy do… zabawy! Przede wszystkim relacje - wszyscy o nich mówią, my nad nimi ustawicznie pracujemy. Szereg aktywności wypełnił nam czas, porzuciliśmy rzędy ławek i tworzyliśmy nasze dzieło  zespołowo. Szkoła zapełniła się gwarem i kolorami radosnej twórczości. Czasem wrzask, czasem pisk, wszystko z radości... że wreszcie, że już, że razem.

      Niektórym było trudniej, ale w grupie jest siła - pomagamy sobie wzajemnie pokonywać swoje słabości i lęki, dlatego rozmawiamy o emocjach, tolerancji, przypomnieliśmy sobie jak trzeba się wspierać i kiedy trzeba po prostu przytulić, bez słowa…

      Powrót do szkoły to był jedyny sprawdzian, przede wszystkim przeznaczony dla nas nauczycieli i powiem szczerze… wciąż go zdajemy, czasem nawet śpiewająco, ale zawsze przy wsparciu naszych dzieciaków!

      Tekst: p. A. Barańska

     • Konkurs Wola Koduje 2021

      19.05.2021

      Drodzy Miłośnicy Informatyki,  

      miło nam ogłosić wyniki Dzielnicowego Konkursu Informatycznego Wola Koduje 2021. W tym roku poziom prac  był bardzo wyrównany, prace dopracowane, pomysłowe zarówno programistyczne jak i konstruktorskie. Konkurs był prawdziwym świętem  technologii i nauki. Brawo!

      Inspiracją do ich wykonania była twórczość Stanisława Lema.  Rok 2021 jest rokiem Stanisława Lema. 

      Uczestnicy włożyli dużo serca  i wiedzy w przygotowanie projektów. Dlatego komisja konkursowa postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników konkursu.

       

      Szczególne wyróżnienia otrzymują:

       

      kategoria programistyczna (klasy 4-8) 

      Jan Lenkowski  (SP234)

      Antoni Balcerski (SP222)

      Illia Tsaava (SP148)

       

      kategoria programistyczna (klasy 1-3)

      Anna i Katarzyna Starodąb (SP389)

       

      kategoria konstruktorska (klasy 4-8)

      Julia Kardyś (SP25)

      Iga Perkowska (SP234)

       

       kategoria konstruktorska (klasy 1-3)  

      Jan Fronczyk (SP25) - najmłodszy uczestnik 

      Miłosz Najdzik (SP132)

       

      Bardzo dziękujemy uczestnikom i opiekunom, że w czasie nauki zdalnej znaleźli chęci do wykonania ciekawych projektów. 

      Nie możemy Wam osobiście wręczyć nagród. Po dyplomy i nagrody dla uczestników zapraszamy opiekunów uczniów do sekretariatu szkoły SP234 od piątku  21 maja. 

      Gratulujemy Wszystkim Uczestnikom. Jesteście wielkimi "konstruktorami".

      Tekst: p. M. Fiuk

     • Dzień Ziemi

      13.05.2021

      Uczniowie klas czwartych z okazji Dnia Ziemi grali w grę "Ekoeksperymentarim" dzięki czemu zdobywali wiedzę na temat oszczędzania energii. Klasy szóste z okazji tego dnia siały różne nasiona na różnych podłożach i sadziły cebulki roślin. Uczniowie obserwują, jakie podłoże jest najlepsze dla nasion oraz uczą się odpowiedniej pielęgnacji roślin. 

      Tekst: p. M. Granat

     • eTwinning project A.T.A. (Art, Technology, Animal) is Love - May 2021

      12.05.2021

      Czym zajmowaliśmy się w ostatnim miesiącu w projekcie "A.T.A. is love"? Otórz wspólnie z kolegami eTwinnerami nasi uczniowie badali i opisywali w j. angielskim środowisko pandy, uczestniczyli w następnym wydarzeniu artystycznym „Young Rabbit”-Albrecht Dürer, wykonali kilka z liter, które złożą się na nazwę naszego wspólnego projektu i stworzyli kilka mini e-book’ów o zwierzętach w aplikacji Story Jumper. Wzięli też udział w kolejnej kwietniowej video-konferencji podsumowującej prace w drużynie 2, w której zaprezentowała się Nina. Wzięła Ona udział w quizie z wiedzy o pandach oraz ten quiz wygrała. Gratulujemy!

      Tekst: p. A.Datta-Skrodzka, p. M. Granat, p. K. Roloff, p. A. Urban

    • Akcja charytatywno-ekologiczna "Tusz do paki"
     • Akcja charytatywno-ekologiczna "Tusz do paki"

      06.05.2021

      Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

      organizatorzy akcji "Tusz do paki" i Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami informują, że w ramach akcji udało się do tej pory przekazać 4000 kg karmy do dyspozycji TOZ. Pod koniec roku szkolnego planowane jest przekazanie kolejnej partii, żeby jak największa pomoc trafiła do schronisk.

      Przypominamy więc : Akcja trwa :)

      Możecie przynosić zużyte tusze z drukarek atramentowych i wrzucać je do oznakowanych, przygotowanych w tym celu kartonów.

      Zachęcamy wszystkich do działań charytatywno-ekologicznych.

      * Otrzymaliśmy podziękowanie za dotychczasowy udział w akcji, zamieścimy je na Facebooku oraz stronie internetowej szkoły.

      Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

     • eTwinning Project "A.T.A. is love"

      22.04.2021

      W następnym etapie międzynarodowego projektu eTwinning pt. "A.T.A is love" (Art., Technology, Animal is love) nasi młodzi eTwinnerzy mają za sobą pierwsze wydarzenie artystyczne ("Two Cats" - Suzanne Valadon), które wzbogaciło ich umiejętności plastyczne, manualne i informatyczno-techniczne oraz video-konferencję, podczas której prezentowali w języku angielskim swoje prace w międzynarodowej drużynie nr 1. Piszą też pierwsze wiersze, które zasilą "Poetry e-book" tworzony wspólnie z naszymi partnerami z 20 szkół Europy.  

      Tekst: p. A.Datta-Skrodzka, p. M. Granat, p. A. Urban, p. K. Roloff

     • Poszukiwania wiosny

      19.04.2021

      Wiosna w tym roku tak jakby zaspała. Już dawno powinna przyjść, ale na dworze trudno znaleźć jej oznaki. Dlatego uczniowie klasy 0a wyruszyli na jej poszukiwanie. Zabrali ze sobą własnoręcznie wykonane, kolorowe ramki. W ten sposób powstały obrazy wiosny. Spójrzcie, ile razy udało im się spotkać wiosnę w tym zimowym krajobrazie.

      Tekst: p. M. Zatorska

     • Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

      06.04.2021

      Miło nam poinformować, że Nasza Szkoła przystąpiła do innowacyjnego projektu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo. Twórcą projektu jest Fundacja Dbam o Mój Z@sięg.

      Ideą projektu jest stworzenie takich społeczności szkolnych i międzyszkolnych, dla których wartością jest kształtowanie równowagi między świadomym, bezpiecznym korzystaniem z nowych technologii i świadomym budowaniem relacji/więzi poza przestrzenią cyfrową.

      Jako Szkoła widzimy i doceniamy znaczenie nowych technologii we współczesnym świecie, ale jednocześnie widzimy również konieczność rozwijania kompetencji potrzebnych w świecie analogowym, dlatego też zdecydowaliśmy się na udział w tej inicjatywie. Liczymy, że korzyści z udziału w projekcie Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo odniosą zarówno nauczyciele, uczniowie, jak i rodzice naszych uczniów.

      Tekst: p. A. Dubiel

  • Poniedziałek 20.09.2021
  • Galeria zdjęć

    brak danych