• Ogrodowy projekt Szkoły z Klasą

16.05.2024

Dzieci z oddziału przedszkolnego stworzyły przy szkole ogródek i dbają o to, by wyglądał on pięknie. Wiosna w pełni, słońce mocno grzeje, a rośliny tęsknią za deszczem. Przedszkolaki spotkały się, by opracować plan podlewania ogrodu. Małe serca są pełne zapału do pracy, ale małe rączki nie dadzą rady nosić ciężki konewek z wodą. Stąd apel do uczniów klas starszych; jeśli możecie nam pomóc zgłoście się do p. Svitlany lub p. Małgosi.

Tekst: p. M. Zatorska, p. S. Filonenko

• Wyróżnienie w konkursie

14.05.2024

10 maja w LXXVI Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyło się podsumowanie XII Warszawskiego Konkursu "Tak żyć, jak żyłem, warto było...". Konkurs odbywał się w czterech kategoriach i był skierowany do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Warszawy oraz województwa mazowieckiego. Odbywał się on pod patronatem Wojewody Mazowieckiego, Mazowieckiej Kurator Oświaty i Muzeum Niepodległości.

W kategorii klas IV-VIII na projekt banknotu nawiązującego do życia i działalności Marszałka uczennica klasy 7b Valeria otrzymała wyróżnienie.

Serdeczne gratulacje!

• Niedziela 19.05.2024