• Ślubowanie klas pierwszych

            03.11.2022

            28 października uczniowie z klas pierwszych uczestniczyli w uroczystości Ślubowania. Po części artystycznej przygotowanej przez uczniów klas pierwszych pierwszoklasiści przed pocztem sztandarowym ślubowali być "dobrymi uczniami i kolegami, kochać swoją Ojczyznę Polskę, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły". Po złożeniu ślubowania każdy z uczniów został pasowany na ucznia Szkoły Podstawowej nr 234. Dyrektor Szkoły Hanna Krupa oraz Wicedyrektor Szkoły Monika Fiuk poprzez dotknięcie dużym ołówkiem ramienia każdego dziecka pasowały pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły.  Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, tarcze i legitymacje szkolne, a także pamiątkowe książki. Następnie wykonano pamiątkowe zdjęcia. Po części oficjalnej uczniowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

            Gratulujemy pierwszoklasistom i życzymy samych wspaniałych sukcesów w nauce.

            Tekst: p. A. Mazowiecka, p. L. Napora

          • "Rodzinna skarbonka"

            03.11.2022

            28 października odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu "Rodzinna skarbonka" oraz wręczenie dyplomów i nagród. 

            Prace, które napłynęły na konkurs były niezwykle liczne, pomysłowe i pięknie wykonane. Bardzo trudno było wybrać zwycięzców. Dlatego organizatorki postanowiły przyznać więcej niż jedno miejsce pierwsze, drugie i trzecie. Nie obyło się także bez wyróżnień!

            Lista nagrodzonych jest długa. Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

            Tekst: p. D. Matuszewska-Szelągowska

          • Zajęcia edukacyjne w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

            01.11.2022

            26 października klasa 2a wybrała się do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN na zajęcia edukacyjne: Gry i zabawy dzieci żydowskich. Podczas warsztatów uczniowie obejrzeli fragmenty filmu przedstawiającego przedwojenną Warszawę, wskazywali podobieństwa i różnice znanych miejsc i zabytków. Poznali trójkę przyjaciół: Hanę, Szlomo i Michała, którzy mieszkali w jednej kamienicy i należeli do Bractwa Podwórkowej Przyjaźni. Na wystawie stałej zobaczyli jak wyglądały przedwojenne ulice i podwórka. W grupach grali w drejdla i hacele. Każde dziecko wykonało własną zabawkę, fruckę (guzik na nitce), którą zabrało ze sobą do domu. To była ciekawa lekcja historii połączona z zabawą.

            Tekst: p. M. Staruch

    • Niedziela 19.05.2024
    • Galeria zdjęć

        brak danych