• Informujemy, że w szkole realizowany jest projekt "Sięgnij po więcej!" - rozwój doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych m.st. Warszawy - projekt współfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, Oś priorytetowa X Edukacja dla rozwoju regionu, Działanie 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałanie 10.3.3 Doradztwo edukacyjno-zawodowe, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

W ramach projektu w szkole został utworzony Punkt Informacji i Kariery. Jest to miejsce, w którym uczniowie klas VII - VIII będą mogli porozmawiać z doradcą o swoich planach dotyczących wyboru szkoły czy zawodu. Na konsultacje zapraszamy również rodziców uczniów.

Punkt informacji i Kariery, w skrócie PIK znajduje się na II piętrze w gabinecie nr 11.

Szkolny koordynator PIK: p. Anna Dubiel.

Wycieczka do studia telewizji Polsat Games

W piątek 9 grudnia chętni uczniowie klas 8 i 7 mieli okazję odwiedzić studia telewizji Polsat Games. Wycieczka realizowana była w ramach programu unijnego "Sięgnij po więcej! - rozwój doradztwa zawodowego w szkołach podstawowych m. st. Warszawy".

Podczas wizyty uczniowie zwiedzali duże i małe studio nagrań, reżyserkę, charakteryzatornię. Zapoznali się ze specyfiką pracy w telewizji zajmującej się głównie e-sportem, grami video i anime.

Mieli m.in. okazję na żywo oglądać pracę lektora podczas nagrania, wcielić się w komentatorów zawodów e-sportowych.

To było bardzo ciekawe doświadczenie.