• "Aforyzmu o książce nie potrafię niestety wymyślić. Książki kupuję, zbieram, czytam, nawet je pisuję – i zanadto kocham, aby zbywać je aforyzmami."
     Julian Tuwim
    • Czas na wakacyjną przygodę....

    • "Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej" Ryszard Kapuściński
    • Biblioteka szkolna

    • Biblioteka zaczęła funkcjonować od września 1961 r., czyli od roku, w którym została otwarta nasza szkoła. Już wtedy była ona miejscem, gdzie rozwijano zainteresowania uczniów oraz organizowano wiele przedsięwzięć kulturalnych i imprez czytelniczych.

     Od 1 września 2014 r. zmienił się charakter biblioteki, ponieważ stała się ona miejscem, gdzie można skorzystać z Internetu. Obecnie zajmuje ona trzy pomieszczenia, w których została zorganizowana: wypożyczalnia, czytelnia i kawiarenka internetowa. 

     Przez cały okres istnienia biblioteki zostały zgromadzone książki z różnych dziedzin wiedzy i literatury pięknej. Czytelnik może wypożyczyć, np.: lektury szkolne, literaturę popularnonaukową, książki z zakresu pedagogiki, psychologii i metodyki nauczania poszczególnych przedmiotów.
     W czytelni może skorzystać, np.: ze słowników, atlasów i z encyklopedii. W bibliotece dostępne są także zasoby multimedialne - audiobooki, filmy
     i słuchowiska.

     Biblioteka wspomaga realizację procesu nauczania i wychowania. Udziela pomocy w zdobywaniu przez uczniów umiejętności poszukiwania, porządkowania i wykorzystania informacji pozyskiwanych z różnych źródeł. 

     Tekst: p. A. Urban                                                                                                                                                                 

    • Nowości w bibliotece

    • „Ty też możesz uratować świat. Ekoopowieści z Pietruszkowej Woli” to książka napisana przez Justynę Bednarek, jedną z najchętniej czytanych pisarek dla dzieci, zdobywczynię wielu prestiżowych nagród literackich, której książki można znaleźć w kanonie lektur szkolnych. 

     Szczegóły na stronie Fundacji:

     Fundacja ING Dzieciom