1. Sportowo kolorowo (październik)

Podczas zajęć świetlicowych w klasie 3B uczniowie miło spędzają czas na zabawach ruchowych w sali gimnastycznej. Łączymy ze sobą sport i dobrą zabawę.

2. Eksperymenty naukowe (cały rok szkolny)

Uczniowie klasy 3B w czasie zajęć świetlicowych wcielają się w rolę naukowców i przeprowadzają eksperymenty, do których wykorzystują między innymi wodę, balony, drewniane patyczki itp. Zajęcia są w całości przygotowane i przeprowadzone przez uczniów, cieszą się dużym zainteresowaniem. Są to zajęcia prowadzone cyklicznie - każdy może się wykazać kreatywnością.

3. Ozdoby świąteczne (listopad)

Uczniowie doskonalili swoją sprawność motoryczną poprzez wyplatanie z kolorowych włóczek świątecznych ozdób choinkowych. Efektem naszej pracy były kolorowe zabawki do powieszenia na choince.

4. Projektant mody karnawałowej (styczeń)

Podczas karnawału klasa 3B w trakcie zajęć świetlicowych wykorzystując kolorową bibułę i inne surowce wtórne np. folię bąbelkową, butelki, worki na śmieci, kawałki tapety samodzielnie  zaprojektowała  i wykonała stroje karnawałowe. Odbył się pokaz i konkurs na którym wszyscy zostali wyróżnieni za pomysłowość i kreatywność. To była świetna zabawa.

5. Zajęcia w sali gimnastycznej (kwiecień - maj 2021)

Regularnie odwiedzamy, my dzieci z klas 1-3, a nawet z klas 0, naszą małą salę gimnastyczną -  ładnie pomalowaną i wyposażoną przez naszych rodziców. Ścianki wspinaczkowe, huśtawka cieszą się dużym powodzeniem i są oblegane. Z przyniesionych z domu klocków lego robimy różne budowle konstrukcyjne. Jest dużo hałasu, śmiechu i czasami brakuje tchu:):)

6. Zajęcia w nowej świetlicy (czerwiec)

Cieszymy się nową świetlicą i chodzimy do niej na zabawy na magicznym dywanie. Za pomocą ruchu gramy w piłke nożną, bawimy się z meduzami i łapiemy balony. Kto nie ma ochoty, to spokojnie może poczytać książkę, pograć w "planszówki" i porysować kredą.