• eTwinning Project "A.T.A. is love"

22.04.2021

W następnym etapie międzynarodowego projektu eTwinning pt. "A.T.A is love" (Art., Technology, Animal is love) nasi młodzi eTwinnerzy mają za sobą pierwsze wydarzenie artystyczne ("Two Cats" - Suzanne Valadon), które wzbogaciło ich umiejętności plastyczne, manualne i informatyczno-techniczne oraz video-konferencję, podczas której prezentowali w języku angielskim swoje prace w międzynarodowej drużynie nr 1. Piszą też pierwsze wiersze, które zasilą "Poetry e-book" tworzony wspólnie z naszymi partnerami z 20 szkół Europy.

Tekst: p. A.Datta-Skrodzka, p. M. Granat, p. A. Urban, p. K. Roloff

• Poszukiwania wiosny

19.04.2021

Wiosna w tym roku tak jakby zaspała. Już dawno powinna przyjść, ale na dworze trudno znaleźć jej oznaki. Dlatego uczniowie klasy 0a wyruszyli na jej poszukiwanie. Zabrali ze sobą własnoręcznie wykonane, kolorowe ramki. W ten sposób powstały obrazy wiosny. Spójrzcie, ile razy udało im się spotkać wiosnę w tym zimowym krajobrazie.

Tekst: p. M. Zatorska

• Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

06.04.2021

Miło nam poinformować, że Nasza Szkoła przystąpiła do innowacyjnego projektu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo. Twórcą projektu jest Fundacja Dbam o Mój Z@sięg.

Ideą projektu jest stworzenie takich społeczności szkolnych i międzyszkolnych, dla których wartością jest kształtowanie równowagi między świadomym, bezpiecznym korzystaniem z nowych technologii i świadomym budowaniem relacji/więzi poza przestrzenią cyfrową.

Jako Szkoła widzimy i doceniamy znaczenie nowych technologii we współczesnym świecie, ale jednocześnie widzimy również konieczność rozwijania kompetencji potrzebnych w świecie analogowym, dlatego też zdecydowaliśmy się na udział w tej inicjatywie. Liczymy, że korzyści z udziału w projekcie Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo odniosą zarówno nauczyciele, uczniowie, jak i rodzice naszych uczniów.

Tekst: p. A. Dubiel

• Poniedziałek 20.09.2021