• Wakacje

      26.06.2021

      Dużo słońca, udanego i bezpiecznego wypoczynku,

      niezapomnianych wrażeń, interesujących podróży

      oraz szczęśliwego powrotu do szkoły

                                                                    życzy SP234

     • Gala w Ambasadzie

      24.06.2021

      Dnia 23 czerwca 2021 r. w Ambasadzie Królestwa Hiszpanii w Warszawie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród w XVI edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego "Giner de los Ríos". Gali przewodniczył Ambsador Hiszpanii Pan Francisco Javier Sanabria Valderrama. Nasza uczennica Rita Roszkiewicz z klasy VIII zajęła I miejsce w kategorii "Szkoły Podstawowe" za pracę "El viaje de mis sueños" (Podróż moich marzeń). 

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

      Tekst: p. A. Iglesias-Perez

     • "Canaletto tkwi w szczegółach"

      24.06.2021

      "Canaletto tkwi w szczegółach" to działanie zaproponowane dla szkół przez Stołecznego Konserwatora Zabytków mające na celu przybliżyć historię XVIII wiecznej Warszawy uwiecznionej przez Canaletta. W oparciu o dostępne materiały oraz wystawę stałą poświęconą Mistrzowi na Zamku Królewskim - Sala Canaletto, uczniowie klas VI i VII zapoznali się z elementami architektury charakterystycznymi dla okresu baroku i klasycyzmu oraz ówczesną modą, techniką i życiem codziennym.Podsumowaniem działań były prezentacja prac plastycznych - Weduty według Canaletta oraz przygotowany przez uczennice z kl VI c krótki spacer Krakowskim Przedmieściem, podczas którego w ciekawy i zabawny sposób opowiedziały kolegom o Warszawie widzianej współcześnie i tej uwiecznionej przez Mistrza.

      Tekst: p. K. Gierak

     • Projekt na remont boiska

      23.06.2021

      Dzieci z klas 0-3 z dużym zaangażowaniem włączyły się do akcji związanej z remontem naszego szkolnego boiska. Zachęcają do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego poprzez swoje barwne prace plastyczne rozwieszone wzdłuż ogrodzenia szkoły. Chciałyby mieć nowe boisko, aby rozwijać umiejętności sportowe i aktywnie ruchowo spędzać po lekcjach wolny czas. Pozując do zdjęć przypominają o głosowaniu na projekt dzielnicowy: Wola/numer na liście: 88 na https://bo.um.warszawa.pl/voting/welcome

      Tekst: p. I. Król

     • Świetlica Marzeń

      13.06.2021

      W środę 9 czerwca odbyła się symboliczna uroczystość otwarcia naszej szkolnej Świetlicy Marzeń. Wzięły w niej udział dzieci z klasy 3b z nauczycielem świetlicy, przedstawiciele Rady Rodziców i Dyrekcja Szkoły.

      Rodzice opowiedzieli o tym, jak im się udało zrealizować pomysły dzieci na spędzanie wolnego czasu, tak że powstała kolorowa, nowoczesna świetlica z różnymi miejscami do zabawy i odpoczynku. Znalazł się w niej podświetlany kącik czytelniczy, plastyczny, z grami planszowymi, z tablicą magnetyczną i do układania klocków lego oraz miejsce do interaktywnych gier - magiczny dywan. Wszystko po to, aby dzieci mogły aktywnie i twórczo spędzać czas po lekcjach w ładnie zaprojektowanym i funkcjonalnym wnętrzu. Nie udałoby się tego zrobić bez ogromnego zaangażowania Rodziców naszej szkoły, ich wkładu pracy, środków finansowych, pomocy Fundacji Leroy Merlin oraz Pracowników sklepu Leroy Merlin w Westfield Arkadia, którzy wykonali prace remontowe. Zakupem mebli zajęli się nauczyciele świetlicy ze środków finansowych szkoły.

      Dzieci są zachwycone nową świetlicą i podziękowały za nią w formie braw, własnoręcznie zrobionych upominków złożonych na ręce przedstawicieli Rady Rodziców oraz magicznych słów "DZIĘKUJEMY".

      Tekst: p. I. Król

     • Egzamin na kartę rowerową

      10.06.2021

      9 czerwca odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Został on przeprowadzony w Stacjonarnym Miasteczku Ruchu Drogowego, które znajduje się na terenie IV Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Wzięli w nim udział chętni uczniowie z klas IV-VIII, którzy wcześniej zaliczyli część teoretyczną. Podczas części praktycznej egzaminu uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze zgodnie ze znakami drogowymi oraz ogólnymi przepisami ruchu drogowego. Ci, którzy zaliczyli obydwie części egzaminu, otrzymają karty rowerowe.

      Gratulujemy!

      Tekst: p. A. Urban

     • Projekt eTwinning "Idź do przyrody"

      01.06.2021

      Przyroda jest piękna zwłaszcza wiosną! Przekonały się o tym dzieci z oddziału przedszkolnego, które realizują projekt "Idź do przyrody". Najmłodsi uczniowie mieli okazję przekonać się, że świat zmienia się wiosną nie tylko w Warszawie, bo w projekcie bierze udział 9 szkół i przedszkoli z całej Polski. Dzieci wymieniały się pomysłami na wiosenne obserwacje i podziwiały piękno różnych zakątków naszego kraju.

      Tekst: p. M. Zatorska

  • Poniedziałek 20.09.2021
  • Galeria zdjęć

    brak danych