• "Lokomotywą po Warszawie" – spacer śladami Juliana Tuwima

29.09.2021

22 września uczniowie klas 4a i 5a podczas spaceru zorganizowanego przez Muzeum POLIN poznawali biografię Juliana Tuwima - patrona naszej szkoły oraz odkrywali, jak wyglądała stolica, kiedy mieszkał w niej poeta. Uczniowie rozmawiali  o tym, jakie cechy i umiejętności powinien mieć ktoś, kto chce być poetą, tworzyli nawet przepis na sukces. Poruszali także trudne tematy: o kompleksach, o poczuciu bycia obcym. Gry, zabawy oraz zagadki przygotowane przez przewodników przypominały uczniom bohaterów wierszy J. Tuwima: słonia Trąbalskiego, pana Hilarego, rycerza Krzykalskiego, pana Słowika i wielu innych.

27.09.2021

Z okazji Europejskiego Dnia Języków obchodzonego dnia 26 września w naszej szkole uczniowie mieli okazję obejrzeć specjalny program kulturowo-artystyczny.

Oglądali prezentacje multimedialne o krajach europejskich, między innymi Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Po obejrzeniu prezentacji rywalizowali ze sobą rozwiązując quizy.

W tygodniu poprzedzającym Dzień Języków uczniowie wykonali prace plastyczne w formie plakatów. Najciekawsze prace można podziwiać na korytarzach naszej szkoły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowania do tego święta i za wspaniałą współpracę.

Zespół nauczycieli języków.

19.09.2021

17 września odbyła się tegoroczna edycja akcji Sprzątanie świata pod hasłem "myślę, więc nie śmiecę". Uczniowie klas 6-8 posprzątali teren wzdłuż ulic Esperanto, Pawiej, Okopowej, Anielewicza oraz teren placu szkolnego.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji!

Dbajmy o naszą planetę - razem jesteśmy w stanie dokonać wielkich rzeczy!

Tekst: p. M. Granat

• Przygotowania do Europejskiego Dnia Języków

19.09.2021

W drugiej połowie września 2021 roku w naszej szkole, na lekcjach języków trwały przygotowania do obchodów Dnia Języków przypadającego na dzień 26 września.

Uczniowie wykonywali plakaty zachęcające do nauki języków, rozmawialiśmy o metodach uczenia się oraz omawialiśmy istotne zasady, które pozwolą nam szybciej i efektywniej nauczyć się innego języka.

Na zdjęciach można podziwiać naszych uczniów zaangażowanych w pracę nad plakatami.

• Czwartek 25.04.2024