•  

          Miło nam poinformować, że Nasza Szkoła przystąpiła do innowacyjnego projektu Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo. Twórcą projektu jest Fundacja Dbam o Mój Z@sięg.

          Ideą projektu jest stworzenie takich społeczności szkolnych i międzyszkolnych, dla których wartością jest kształtowanie równowagi między świadomym, bezpiecznym korzystaniem z nowych technologii i świadomym budowaniem relacji/więzi poza przestrzenią cyfrową.

          Jako Szkoła widzimy i doceniamy znaczenie nowych technologii we współczesnym świecie, ale jednocześnie widzimy również konieczność rozwijania kompetencji potrzebnych w świecie analogowym, dlatego też zdecydowaliśmy się na udział w tej inicjatywie. Liczymy, że korzyści z udziału w projekcie Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo odniosą zarówno nauczyciele, uczniowie, jak i rodzice naszych uczniów.

           

          "Domowy kodeks" - "Problemowe używanie smartfonów" https://domowykodeks.pl/wp-content/uploads/2018/03/Problemowe-używanie-smartfonów-2.pdf

          "Domowy kodeks" - "Sposoby codziennych rozwiązań" https://domowykodeks.pl/wp-content/uploads/2018/03/Sposoby-codziennych-rozwiazan.pdf

           

          "Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj"

          W ramach trwającej u nas kampanii Fundacji Dbam o Mój Zasięg "Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj" uczniowie klas 0c, 3a, 4a, 5b wraz z wychowawcami podczas zajęć wypisywali na własnoręcznie wykonanych lub ufundowanych przez Radę Rodziców pocztówkach świąteczne życzenia, które wysłali następnie do swoich bliskich. 13.12 na dużej przerwie chętni uczniowie klas starszych i nauczyciele uczestniczyli w akcji wspólnego wypisywania kartek świątecznych, by dzielić się własnoręcznie skreślonym dobrym słowem z innymi. A Ty napisałeś/napisałaś i wysłałeś/wysłałaś już swoją kartkę świąteczną? Jeśli nie to gorąco do tego zachęcamy, to niesie o wiele więcej radości dla obdarowanego niż wysłany świąteczny sms. Poniżej kilka pomysłów dla rodziców na wspólny czas z dzieckiem.

          https://idaswieta.com/co-mozesz-zrobic-wspolnie-z-dzieckiem/

                             

            

          Warsztaty profilaktyczne w klasie 3a

          Wiemy, jak ważne jest zachowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii a świadomym tworzeniem realnych więzi poza cyfrowym światem. Jednym z naszych działań, by zachować ten balans, jest profilaktyka e-uzależnień oraz kształtowanie właściwej higieny cyfrowej.

          20 maja w klasie 3a odbyły się warsztaty profilaktyczne, podczas których uczniowie, poznając historię dziewięciolatki, dyskutowali na temat dobrych i złych nawyków związanych z używaniem smartfonów. Następnie, pracując w grupach, wspólnie wypracowali zasady korzystania z tych urządzeń dbające o ich dobrostan. Warsztaty przeprowadzili specjaliści Szkoły Podstawowej nr 234 i Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1.

          Zajęcia miały okazję obserwować: Radna m.st. Warszawy Pani Renata Niewitecka, Radna m.st. Warszawy Pani Dorota Łaboda, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy Pani Renata Kaznowska, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Warszawa–Wola Pani Grażyna Orzechowska – Mikulska i Dyrektor Biura Edukacji Pani Joanna Gospodarczyk, gdyż warsztaty wpisują się w akcję społeczną „off”, do której przystępujem.st. Warszawa.

          #szkołaodpowiedzialnacyfrowo