• Rok szkolny 2021/2022

• Program edukacyjny Ocalimy Świat

• Uczniowie i uczennice klasy 2 uczestniczyli w spotkaniu online, którego tematem przewodnim był nielegalny handel zwierzętami egzotycznymi i ich hodowla w domach.

Gośćmi Katarzyny Stoparczyk, która poprowadziła rozmowę, były Eliza Piotrowska, autorka opowiadania „Lemur z Madagaskaru” z tomu „Oddech smoka” oraz ekspertka z Fundacji WWF Polska, Sylwia Bińkiewicz, Młodsza Specjalistka ds. Projektów Zagranicznych.

• Nasza ulubiona książka

• Drodzy Uczniowie,

przedstawiamy Wam najlepsze recenzje książek.

Najlepsze - bo od Waszych koleżanek i ich mam.

Zachęcamy do obejrzenia filmu i przeczytania recenzji.

smiley

Ratownicy_czytelnictwa_Dlaczego warto czytać dzieciom.pdf

Już jutro Dzień Dziecka!  Niech to będzie wielkie święto czytania dzieciom!

Czytajmy dzieciom – w prezencie. Głośne czytanie przynosi radość dzieciom i ich rodzicom.

Warto więc czytać!  Najlepiej: 20 minut dziennie, codziennie!

Co czytać? Zachęcamy do zapoznania się ze Złotą Listą Fundacji Cała Polska czyta dzieciom

W ramach  XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, obchodzonego pod
      hasłem Biblioteka - świat w jednym miejscu, uczniowie klasy szóstej
      uczestniczyli w spotkaniu z panią Katarzyną Barcikowską, autorką
      książki „Tajemnica szopy nad Wigrami”. Spotkanie autorskie odbyło się
      w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie.

Klasa 2 b wyruszyła do Chin.

Klasa 3a wyruszyła na wyprawę do Afryki.

Drodzy Czytelnicy!

9 maja rozpoczyna się XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który w tym roku upłynie pod hasłem "Biblioteka – świat w jednym miejscu".

Nasza biblioteka przygotowała specjalnie na tę okazję kilka atrakcji:

•  09 maja - do końca tygodnia - dla każdego Czytelnika odwiedzającego bibliotekę szkolną czeka niespodzianka,
      • 12 maja - klasa 6, wybiera się na spotkanie autorskie z Katarzyną Barcikowską, autorką książki "Tajemnica szopy nad Wigrami” w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie.
      • 10 -13 maja - zajęcia czytelnicze pod hasłem: "Świat w jednym miejscu".

Zapraszamy!!!

Jedne święta się skończyły, a przed nami kolejne! I to jakże ważne! Mamy na myśli Babcie i Dziadków! Jeśli uważacie, że Wasz prezent jest zbyt skromny... zawsze możecie podarować Im książkę 🙂 to znany, sprawdzony pomysł 😉 #DobraKsiążkaDobryPrezent dla Babci i Dziadka  tekst: E. Fodrowska

• Piękne święta? Tylko z książką!

• Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele, w ramach projektu Fundacji Powszechnego Czytania #DobraKsiążkaDobryPrezent zaprosiłyśmy Was  do udziału w akcji A JA POD CHOINKĘ DOSTAŁAM/DOSTAŁEM KSIĄŻKĘ.

Wasze wiadomości i przesłane zdjęcia, opisy nas zachwyciły!

Mikołaj w tym roku był bardzo hojny …

Pani Ewelina i pani Lucyna

• A JA POD CHOINKĘ DOSTAŁAM/DOSTAŁEM KSIĄŻKĘ!!!

• Drodzy Uczniowie/Rodzice/Nauczyciele

W ramach projektu Fundacji Powszechnego Czytania #DobraKsiążkaDobryPrezent zapraszamy do udziału w akcji A JA PODCHOINKĘ DOSTAŁAM/DOSTAŁEM KSIĄŻKĘ.

Jej celem jest pochwalenie się :-) książkowymi prezentami od Mikołaja - szczegóły w Librusie.

Czekamy do 14 stycznia 2022 roku.

Ewelina Fodrowska, Lucyna Lenkowska