• W roku szkolnym 2020/2021 w naszej szkole jest realizowany Wolski Program Edukacyjny "Eko z Twoją WOLĄ".

Materiały dotyczące działań w ramach projektu EKO z Twoją Wolą w wolskich przedszkolach, szkołach podstawowych i ponadpodstawowych

Plan działań

Bierzemy udział w akcji "Tusz do paki!".

Na szkolnych korytarzach ustawione zostały odpowiednio oznakowane kartony, do których można wrzucać zużyte tusze z drukarek atramentowych. Dochód z tej akcji przeznaczony będzie na dokarmianie zwierząt w schronisku w Celestynowie.

Więcej informacji na stronie tuszdopaki.pl

Wpływ nałogów na nasze zdrowie i życie

Na jednej z godzin wychowawczych w klasie 6a rozmawialiśmy o wpływie różnych nałogów na nasze zdrowie i życie. Uczniowie mieli wiele refleksji na ten temat oraz przygotowali plakaty. Oto niektóre z nich.

Zbiórka nakretek

W ramach akcji "EKO Z TWOJĄ WOLĄ", uczniowie klasy 7b zrobili zbiórkę nakrętek. Jednocześnie ta inicjatywa wspiera chłopca chorego na SMA1.

Tekst: p. K. Cukrowska

Ekologiczne torby

Przez ostanie półtora roku uczyliśmy się jak być eko i zmieniliśmy nasze przyzwyczajenia tak, by zasłużyć na tytuł "Szkoły z Klasą". Uczniowie z 3b dali drugie życie starym firankom. Uszyli z nich ekologiczne torby wielorazowego użytku. Teraz, kiedy idą na zakupy, wkładają do nich warzywa i owoce i nie zaśmiecają środowiska foliowymi torbami.

Tekst: p. M. Zatorska

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach:

1. Dzielnicowym konkursie fotograficznym "W poszukiwaniu wiosny".
      Konkurs fotograficzny SP25

2. Dzielnicowym konkursie poetyckim "Ja - EKObohaterski Mistrz Pióra".
      Konkurs poetycki SP25

Konkursy są skierowane do uczniów klas 4-8. Termin nadsyłania prac upływa 30 kwietnia.

Więcej szczegółów oraz regulamin w linkach.

Zapraszamy do aktywności zwłaszcza w zbliżającym się czasie wolnym. Może kogoś "dopadnie wena twórcza" lub podczas spaceru spodka niezwykły wiosenny widok warty sfotografowania.

22 marca obchodziliśmy światowy Dzień Wody.
      Z tej okazji uczniowie klas: 6a, 6c i 7s wybrali się na wirtualną wycieczkę do Zespołu Stacji Filtrów w Warszawie. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób monitorowana jest jakość wody z rzeki Wisły oraz jakie korzyści czerpiemy z picia "kranówki". Rozmawialiśmy o tym dlaczego woda jest ważna oraz w jaki sposób racjonalnie z niej korzystać. Tworzyliśmy mapy myśli oraz przygotowaliśmy coś dobrego na bazie wody. więcej

Tekst: p. M. Granat

Na lekcjach biologii i przyrody rozmawialiśmy na temat jajek. Dowiedzieliśmy się między innymi co oznaczają symbole na jajkach. Wiem już jak w prosty sposób sprawdzić z jakiej hodowli pochodzi kura, która zniosła nasze jajko. Rozmawialiśmy również o walorach jajek oraz dowiedzieliśmy się, że wykorzystuje się je również w ogrodnictwie. Na przedświątecznej lekcji rozmawialiśmy również o naturalnych sposobach barwienia jajek oraz o tym co można z nich przygotować.

Uczniowie przesłali swoje świąteczne pyszności oraz arcydzieła.

Zobaczcie sami!

Tekst: p. M. Granat

Szkolny Konkurs "Coś z niczego"

W naszej szkole z okazji Dnia Ziemi został zorganizowany konkurs pt. "Coś z niczego". Uczniowie wykonywali prace z różnych materiałów przeznaczonych na recykling oraz z materiałów naturalnych i ekologicznych. Zapraszamy do obejrzenia galerii prac konkursowych.

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

organizatorzy akcji „Tusz do paki” i Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami informują, że w ramach akcji udało się do tej pory przekazać 4000 kg karmy do dyspozycji TOZ. Pod koniec roku szkolnego planowane jest przekazanie kolejnej partii, żeby jak największa pomoc trafiła do schronisk.

Przypominamy więc : Akcja trwa :)

Możecie prz
      ynosić zużyte tusze z drukarek atramentowych i wrzucać je do oznakowanych, przygotowanych w tym celu kartonów.
      Zachęcamy wszystkich do działań charytatywno-ekologicznych.

* Otrzymaliśmy podziękowanie za dotychczasowy udział w akcji, zamieścimy je na Facebooku oraz stronie internetowej szkoły.

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

Dzień Ziemi

Uczniowie klas czwartych z okazji Dnia Ziemi grali w grę "Ekoeksperymentarim" dzięki czemu zdobywali wiedzę na temat oszczędzania energii. Klasy szóste z okazji tego dnia siały różne nasiona na różnych podłożach i sadziły cebulki roślin. Uczniowie obserwują, jakie podłoże jest najlepsze dla nasion oraz uczą się odpowiedniej pielęgnacji roślin.

Tekst: p. M. Granat

Projekt eTwinning "Idź do przyrody"

Przyroda jest piękna zwłaszcza wiosną! Przekonały się o tym dzieci z oddziału przedszkolnego, które realizują projekt "Idź do przyrody". Najmłodsi uczniowie mieli okazję przekonać się, że świat zmienia się wiosną nie tylko w Warszawie, bo w projekcie bierze udział 9 szkół i przedszkoli z całej Polski. Dzieci wymieniały się pomysłami na wiosenne obserwacje i podziwiały piękno różnych zakątków naszego kraju.

Tekst: p. M. Zatorska

Współpraca z Fundacją ING Dzieciom

W ramach projektu Eko z Twoją Wolą biblioteka szkolna nawiązała współpracę z Fundacją ING Dzieciom. Otrzymaliśmy książkę, pt. "Ty też możesz uratować świat. Eko opowieści z  Pietruszkowej Woli"  napisaną przez Justynę Bednarek. Książka wykonana jest  z ekologicznego papieru i nietoksycznych farb drukarskich.