• Zwiedzanie Sejmu RP

27.03.2024

26 marca 2024 r. uczniowie klasy 7A zwiedzali Sejm RP. Po przejściu procedur rejestracji oraz bezpieczeństwa w Dziale Przepustek Kancelarii Sejmu przy ul. Wiejskiej 6/8 spotkali się z Panią Przewodnik, która podczas godzinnego zwiedzania, przybliżyła historię parlamentu, siedziby władzy ustawodawczej. Zapoznała z obowiązkami i prawami parlamentarzystów. W Sali Posiedzeń Sejmu opowiedziała, jak posłowie pracują na co dzień, kiedy nie ma obrad. Odpowiadała na pytania w sprawach, które budzą zainteresowanie młodzieży. Następnie udaliśmy się do Hallu Głównego, gdzie obejrzeliśmy tablice upamiętniające nieżyjących już parlamentarzystów oraz tablicę poświęconą ofiarom katastrofy samolotu rządowego pod Smoleńskiem w 2010 roku. Pani Przewodnik pochwaliła uczniów za dostosowanie ubioru i zachowania do rangi miejsca, była pod wrażeniem ich wiedzy dotyczącej m.in. liczby posłów i senatorów, ich kadencji, liczby wicemarszałków, nazwiska marszałka. Brawo

• Wolskie Rozmowy o Edukacji Przyszłości

27.03.2024

26.03 reprezentacja klas 8 uczestniczyła w III Debacie - Wolskie Rozmowy o Edukacji Przyszłości. Tym razem debata odbyła się pod hasłem "Szkoła ponadpodstawowa - od obowiązku do realizacji marzeń". Ósmoklasiści dzielili się ze starszymi kolegami swoimi obawami dotyczącymi wyboru i zmiany szkoły. Były pytania o atmosferę, relacje rówieśnicze, wymagania, ale też o to, co obecni uczniowie szkół ponadpodstawowych brali pod uwagę dokonując wyboru szkoły. Uczestnicy zapoznali się również z filmikami przygotowanymi przez wolskie szkoły kształcące w zawodzie.

Liczymy, że spotkanie to ułatwi naszym Ósmoklasistom planowanie swojej dalszej drogi edukacyjnej.

• Lekcja muzealna w Zamku Królewskim

20.03.2024

15 marca klasa 3a wybrała się do Zamku Królewskiego na lekcję muzealną: W pracowni Jana Matejki. Pod kierunkiem prowadzącej uczniowie poznali życie Jana Matejki oraz proces tworzenia dzieła od szkicu do jego ukończenia. Tematy oglądanych obrazów były pretekstem do rozmowy o rozbiorach, Konstytucji 3 maja i innych wydarzeniach z historii Polski. Trzecioklasiści uczyli się jak opisywać obraz, posługując się podstawową terminologią (kompozycja, plan, symetria, plama barwna itp.), jak łączyć temat malarski z przedstawionymi wydarzeniami historycznymi oraz jak rozumieć znaczenie malarstwa Matejki dla kultury polskiej. Nasi uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach i wykazali się dużą wiedzą.

To była bardzo ciekawa lekcja historii i patriotyzmu.

• Stacja Galaxy!

20.03.2024

W środę 13.03 w naszej szkole pojawiła się kosmiczna „Stacja Galaxy!” - a dokładnie odbyła się inauguracja projektu firmy Samsung wspierającego bezpieczeństwo online oraz higienę cyfrową dzieci, a także edukację ich rodziców i nauczycieli w tym obszarze. W trakcie eventu, poza uroczystymi przemówieniami zaproszonych gości, w trakcie, których padło również bardzo wiele słów uznania za działalność naszej szkoły, odbyła się projektowa lekcja pokazowa. Uczniowie klasy 3a w trakcie zajęć w ramach zainaugurowanego projektu „Stacja Galaxy!” uczyli się m.in. jak poznać smartfon i jego możliwości w wersji offline, zapoznali się też z dobrymi nawykami w sieci.

Program „Stacja Galaxy!” uzyskał patronat Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Cyfryzacji, NASK. Partnerami programu są Cyfrowy dialog i Wirtualna Polska.

• Wycieczka do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Błoniu

15.03.2024

Dnia 14 marca uczniowie klasy 3a uczestniczyli w zajęciach edukacyjno-profilaktycznych organizowanych w Państwowej Straży Pożarnej w Błoniu. W interaktywnej sali Ognik obejrzeli symulację niebezpiecznych sytuacji, które mogą wydarzyć się w domu, szkole czy podróży oraz ćwiczyli zachowanie się podczas ewakuacji. Trzecioklasiści poznali pracę strażaka, obejrzeli sprzęt, którym posługują się strażacy podczas niesienia pomocy innym, dowiedzieli się jak należy postępować w czasie pożaru, do kogo zwrócić się o pomoc, czy też jak ugasić płonący olej. Na koniec mogli usiąść w wozie strażackim. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza podczas zajęć na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów i pomoże im uniknąć lub odpowiednio zachować się w sytuacji zagrożenia.

• W przeddzień 214. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina

01.03.2024

29 lutego 2024r. uczniowie klasy 7A udali się do Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej na koncert "Chopin i przyjaciele", by w ten sposób świętować 214 r. rocznicę urodzin wielkiego pianisty i kompozytora (ur. 1 marca 1810). Udział w tym wydarzeniu miał na celu przekonanie uczniów, że muzyka klasyczna rozwija i bawi, wywołuje pozytywne emocje i odpręża. Utwory Fryderyka Chopina m.in. Polonez As-dur, Etiuda cis-mol op.10 nr 4, Nokturn Es-dur op. 9 nr 2 wykonali Patrycja Korszeń, Henryk Ji oraz Chichiro Deguchi. Siódmoklasiści byli zachwyceni muzyką, a także grą, koncentracją i umiejętnościami manualnymi wykonawców.

• Niedziela 28.04.2024