• Grmammar - tenses in English

29.02.2024

Uczniowie klas 7b oraz 8s postanowili podsumować podstawowe informacje o poznanych czasach w języku angielskim tworząc na lekcji mapy myśli (mind map). Mind map to szczególny rodzaj robienia notatek, który ma na celu zwiększenie efektywności pracy i zapamiętywania.W oparciu o usystematyzowaną wiedzę o czasach w języku angielskim przeszliśmy płynnie do omawiania kolejnych zagadnień gramatycznych w języku angielskim.

Prace uczniów zostały umieszczone w sali lekcyjnej nr 1, aby były pomocą dla uczniów podczas lekcji.

• My first calendar

25.02.2024

W minionym tygodniu uczniowie klasy 3a, na lekcjach języka angielskiego, pracowali metodą projektu. Zadaniem uczniów było wykonanie kalendarza, w którym musieli wykorzystać wiedzę zdobytą na lekcjach angielskiego z zakresu zjawisk pogodowych, pór roku, nazwy miesięcy oraz dni tygodnia. Pracując na lekcji wykazali się też umiejętnościami organizacyjnymi, językowymi i plastycznymi.

Prace uczniów można podziwiać na korytarzu pierwszego piętra naszej szkoły.

• Sobota 27.04.2024