• Kartki świąteczne

20.12.2023

Uczniowie z klas IV-VI podczas lekcji techniki wykonywali prace na IX Szkolny konkurs na kartkę bożonarodzeniową. Powstały piękne i kolorowe kartki z życzeniami świątecznymi. Znalazły się na nich m.in.: choinki, Mikołaje, bałwanki i gwiazdki. Komisja konkursowa przyznała: I, II i III miejsce oraz cztery wyróżnienia.

• "Elfiada 2023"

20.12.2023

W dniach 4-15 grudnia 2023 r. Szkolne Koło Wolontariatu razem z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów Uniwersytetu Warszawskiego już po raz szósty zorganizowało akcję "Elfiada". Jej celem była zbiórka prezentów świątecznych dla dzieci z Domów Dziecka. W tym roku wydarzenie odbywało się pod hasłem "Wielka Paka dla Dzieciaka". Zebrane zabawki, książki, gry, karty podarunkowe oraz słodycze - w formie prezentów świątecznych zostaną przekazane podopiecznym placówek opiekuńczo–wychowawczych: "Rodzinny Dom Dziecka" w Piasecznie oraz "Przytulasie" w Grodzisku Mazowieckim. W poniedziałek 18 grudnia studenci UW odebrali zebrane przez naszą społeczność upominki. Wszyscy uczestnicy akcji twierdzili zgodnie, że każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem:)

• Kiermasz Świąteczny

15.12.2023

W dniu 14 grudnia odbył się Kiermasz Świąteczny organizowany przez Radę Rodziców przy SP234 im. Juliana Tuwima w Warszawie. Na spotkanie licznie przybyli uczniowie, rodzice i nauczyciele. Wszyscy gromadzili się wokół przygotowanych przez społeczność szkolną, rodziców i harcerzy stoisk z różnymi atrakcjami. Ogłoszono wyniki konkursu przeprowadzonego przez Radę Rodziców, a Mikołaj, który przyjechał do szkoły ze śnieżnej Laponii, wręczał uczniom upominki. Nastrój podnosiło karaoke wykonywane przez naszych uczniów. To był przyjemny czas, wszyscy świetnie się bawiliśmy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia. Dziękujemy Raziea Rodziców przy SP234 im. Juliana Tuwima w Warszawie za atrakcyjny wspólnie spędzony wieczór.

• Świąteczne ozdoby

13.12.2023

Podczas lekcji techniki uczniowie z klas IV-VI wykonywali świąteczne ozdoby. Do prac zastosowali różne materiały, jak np.: papier, filc, kule styropianowe, włóczkę, brokat. Powstały piękne i kolorowe prace, a wśród nich m.in.: bombki, choinki i gwiazdki.

Ozdoby będzie można zakupić 14 grudnia podczas kiermaszu świątecznego, który organizuje Rada Rodziców.

• Podsumowanie zakupów w ramach NPRCz 2.0

08.12.2023

Zbliża się koniec roku – czas więc na podsumowania… Zakończyliśmy z wolontariuszami  przygotowanie do wypożyczenia książek zakupionych do biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Za otrzymaną dotację ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (15 tysięcy złotych) zakupiono łącznie 470 książek, regał biblioteczny i kolorowe siedziska.

Lista książek do zakupu powstawała we współpracy z uczniami, nauczycielami, rodzicami oraz pracownikami bibliotek. Zakupione książki to m.in. popularne nowości wydawnicze dla dzieci i młodzieży, lektury, kontynuacje poczytnych serii wydawniczych, książki o zwierzętach, roślinach, klimacie itd.

Zapraszam uczniów, nauczycieli do odwiedzin biblioteki szkolnej i wypożyczania nowości.

• Spotkanie z Panią Kapitan

08.12.2023

W dniu 29 listopada uczniowie klasy 8a i 8s udali się do Klubu Dowództwa Garnizonu Warszawa na spotkanie z Panią kpt. Ireną Paczek-Krawczak, która jest oficerem prasowym w 12 Brygadzie Zmechanizowanej w Szczecinie. Uczniowie z wielkim zachwytem słuchali, jak Pani Irena opowiadała o swojej największej pasji, czyli o spadochroniarstwie. Dowiedzieli się, jak bezpiecznie należy otworzyć spadochron, manewrować nim podczas lotu, a także bezpiecznie wylądować. Pani Kapitan zachęcała uczestników, żeby zawsze dążyli do realizacji swoich marzeń i rowijali swoje zainteresowania.

To było bardzo interesujące spotkanie.

• "We describe our rooms" - projekt klasy 4a

04.12.2023

Korzystając z wiedzy jaką uczniowie zdobyli realizując rozdział "My house" wykonali na lekcji angielskiego prace plastyczno - językowe pt. "My room". Każdy z uczniów miał za zadanie narysować swój pokój oraz opisać go wykorzystując słownictwo, konstrukcje there is, there are oraz przyimki miejsca.

Na zdjęciach można podziwiać uczniów podczas ich pracy na lekcji oraz efekty ich działań. Prace uczniów zdobią korytarz pierwszego pięta w naszej szkole.

• Niedziela 28.04.2024