• Realizujemy projekt: "9 obrazów dla dziewięciolatka"

10.01.2024

Uczniowie kl. 3a i kl. 3b zostali zaproszeni do udziału w projekcie "9 obrazów dla dziewięciolatka", którego organizatorem jest Stowarzyszenie Fala Kultury. Podczas cyklu warsztatów uczniowie będą poznawali malarstwo polskie, a ilustracją do każdych zajęć będą dzieła rodzimych malarzy, znajdujące się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie.

10 stycznia, na pierwszych zajęciach uczniowie rozmawiali o autoportretach jako temacie malarskim. Podczas zajęć poznali sposoby artystycznej autoprezentacji na przykładzie dwóch wybranych dzieł z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie: "Autoportretu" Anny Bilińskiej-Bohdanowicz oraz "Autoportretu z paletą" Mieczysława Szczuka. Celem pośrednim była nauka patrzenia na dzieło sztuki jako cennego źródła informacji, w tym wypadku o konkretnych osobach, ich zainteresowaniu, charakterze i wyglądzie. W drugiej części zajęć trzecioklasiści stworzyli własne autoportrety, które okazały się prawdziwymi dziełami sztuki. Kolejne zajęcia już 14 lutego.

• Meal time

07.01.2024

Uczniowie klasy 3a prężnie przystąpili do działania po przerwie świątecznej. Na jednej z pierwszych lekcji angielskiego wykonali prace plastyczno-językowe.

Tworząc prace wykorzystali wiedzę zdobytą na ostatnich lekcjach - nazwy owoców i warzyw, nazwy posiłków, nazwy produktów spożywczych. Każdy uczeń narysował oraz opisał swój ulubiony posiłek.

Prace uczniów można podziwiać na korytarzu pierwszego piętra naszej szkoły.

Tekst: p. A. Pulińska

• Niedziela 28.04.2024