• Warsztaty profilaktyczne w klasie 3a

      21.05.2021

      Wiemy, jak ważne jest zachowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii a świadomym tworzeniem realnych więzi poza cyfrowym światem. Jednym z naszych działań, by zachować ten balans, jest profilaktyka e-uzależnień oraz kształtowanie właściwej higieny cyfrowej.

      20 maja w klasie 3a odbyły się warsztaty profilaktyczne, podczas których uczniowie, poznając historię dziewięciolatki, dyskutowali na temat dobrych i złych nawyków związanych z używaniem smartfonów. Następnie, pracując w grupach, wspólnie wypracowali zasady korzystania z tych urządzeń dbające o ich dobrostan. Warsztaty przeprowadzili specjaliści Szkoły Podstawowej nr 234 i Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1.

      Zajęcia miały okazję obserwować: Radna m.st. Warszawy Pani Renata Niewitecka, Radna m.st. Warszawy Pani Dorota Łaboda, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy Pani Renata Kaznowska, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Warszawa–Wola Pani Grażyna Orzechowska – Mikulska i Dyrektor Biura Edukacji Pani Joanna Gospodarczyk, gdyż warsztaty wpisują się w akcję społeczną „off”, do której przystępuje m.st. Warszawa.

      #szkołaodpowiedzialnacyfrowo

      Tekst: p. A. Dubiel

     • Przyrodniczy konkurs fotograficzny

      20.05.2021

      Uczniowie klas 0-III fotografowali przyrodę. Zadanie konkursowe polegało na zrobieniu dwóch zdjęć tej samej roślinie: wczesna wiosna i gdy roślinka się już rozwinęła. Zadanie wymagało nie tylko artystycznych zdolności, ale również cierpliwości, a niekiedy umiejętności ogrodniczych. Najlepszymi obserwatorami przyrody okazali się:

       

      W kategorii klas 0-I

       

      szczególne wyróżnienie otrzymali:

      Antek Lewandowski 0a

      Franek Bratkowski 0a

      Pola Jojnowicz 1a

      Michał Sinkiewicz 1b

       

      wyróżnienie otrzymali:

      Zosia Kosel 0a

      Nina Miazga 0a

      Mateusz Włodarczyk 1b

      Nikola Składanek 1b

      Borys Szczęśniak 1b

       

      W kategorii klas II-III

       

      szczególe wyróżnienie otrzymali:

      Ania Dzbyńska 2a

      Klaudia Gołaszewska 2a

      Filip Florek 2a

      Franek Suchodolski 2a

      Iryna Onysko 3a

      Marianna Domańska 3b

       

      wyróżnienie otrzymali:

      Amelka Strzelec 2a

      Patryk Rosiński 2a

      Pola Stachniuk 2a

       

      Laureatom gratulujemy!

      Tekst: p. M. Zatorska

       

     • Co robimy w szkole, po powrocie…

      19.05.2021

      W Szkole Podstawowej nr 234 u Julka Tuwima, nauczyciele z niecierpliwością czekali na swoich uczniów… Zaczęło się od uścisków i niekończących się rozmów i w sumie dobrze, bo przecież o to chodzi w naszej szkole… Żeby ze sobą rozmawiać! Dzieciaki bez łącza mają dużo energii, dlatego szybko naładowały nam - nauczycielom baterie! 

      Ruszyliśmy do… zabawy! Przede wszystkim relacje - wszyscy o nich mówią, my nad nimi ustawicznie pracujemy. Szereg aktywności wypełnił nam czas, porzuciliśmy rzędy ławek i tworzyliśmy nasze dzieło  zespołowo. Szkoła zapełniła się gwarem i kolorami radosnej twórczości. Czasem wrzask, czasem pisk, wszystko z radości... że wreszcie, że już, że razem.

      Niektórym było trudniej, ale w grupie jest siła - pomagamy sobie wzajemnie pokonywać swoje słabości i lęki, dlatego rozmawiamy o emocjach, tolerancji, przypomnieliśmy sobie jak trzeba się wspierać i kiedy trzeba po prostu przytulić, bez słowa…

      Powrót do szkoły to był jedyny sprawdzian, przede wszystkim przeznaczony dla nas nauczycieli i powiem szczerze… wciąż go zdajemy, czasem nawet śpiewająco, ale zawsze przy wsparciu naszych dzieciaków!

      Tekst: p. A. Barańska

     • Konkurs Wola Koduje 2021

      19.05.2021

      Drodzy Miłośnicy Informatyki,  

      miło nam ogłosić wyniki Dzielnicowego Konkursu Informatycznego Wola Koduje 2021. W tym roku poziom prac  był bardzo wyrównany, prace dopracowane, pomysłowe zarówno programistyczne jak i konstruktorskie. Konkurs był prawdziwym świętem  technologii i nauki. Brawo!

      Inspiracją do ich wykonania była twórczość Stanisława Lema.  Rok 2021 jest rokiem Stanisława Lema. 

      Uczestnicy włożyli dużo serca  i wiedzy w przygotowanie projektów. Dlatego komisja konkursowa postanowiła nagrodzić wszystkich uczestników konkursu.

       

      Szczególne wyróżnienia otrzymują:

       

      kategoria programistyczna (klasy 4-8) 

      Jan Lenkowski  (SP234)

      Antoni Balcerski (SP222)

      Illia Tsaava (SP148)

       

      kategoria programistyczna (klasy 1-3)

      Anna i Katarzyna Starodąb (SP389)

       

      kategoria konstruktorska (klasy 4-8)

      Julia Kardyś (SP25)

      Iga Perkowska (SP234)

       

       kategoria konstruktorska (klasy 1-3)  

      Jan Fronczyk (SP25) - najmłodszy uczestnik 

      Miłosz Najdzik (SP132)

       

      Bardzo dziękujemy uczestnikom i opiekunom, że w czasie nauki zdalnej znaleźli chęci do wykonania ciekawych projektów. 

      Nie możemy Wam osobiście wręczyć nagród. Po dyplomy i nagrody dla uczestników zapraszamy opiekunów uczniów do sekretariatu szkoły SP234 od piątku  21 maja. 

      Gratulujemy Wszystkim Uczestnikom. Jesteście wielkimi "konstruktorami".

      Tekst: p. M. Fiuk

     • Dzień Ziemi

      13.05.2021

      Uczniowie klas czwartych z okazji Dnia Ziemi grali w grę "Ekoeksperymentarim" dzięki czemu zdobywali wiedzę na temat oszczędzania energii. Klasy szóste z okazji tego dnia siały różne nasiona na różnych podłożach i sadziły cebulki roślin. Uczniowie obserwują, jakie podłoże jest najlepsze dla nasion oraz uczą się odpowiedniej pielęgnacji roślin. 

      Tekst: p. M. Granat

     • eTwinning project A.T.A. (Art, Technology, Animal) is Love - May 2021

      12.05.2021

      Czym zajmowaliśmy się w ostatnim miesiącu w projekcie "A.T.A. is love"? Otórz wspólnie z kolegami eTwinnerami nasi uczniowie badali i opisywali w j. angielskim środowisko pandy, uczestniczyli w następnym wydarzeniu artystycznym „Young Rabbit”-Albrecht Dürer, wykonali kilka z liter, które złożą się na nazwę naszego wspólnego projektu i stworzyli kilka mini e-book’ów o zwierzętach w aplikacji Story Jumper. Wzięli też udział w kolejnej kwietniowej video-konferencji podsumowującej prace w drużynie 2, w której zaprezentowała się Nina. Wzięła Ona udział w quizie z wiedzy o pandach oraz ten quiz wygrała. Gratulujemy!

      Tekst: p. A.Datta-Skrodzka, p. M. Granat, p. K. Roloff, p. A. Urban

    • Akcja charytatywno-ekologiczna "Tusz do paki"
     • Akcja charytatywno-ekologiczna "Tusz do paki"

      06.05.2021

      Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

      organizatorzy akcji "Tusz do paki" i Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami informują, że w ramach akcji udało się do tej pory przekazać 4000 kg karmy do dyspozycji TOZ. Pod koniec roku szkolnego planowane jest przekazanie kolejnej partii, żeby jak największa pomoc trafiła do schronisk.

      Przypominamy więc : Akcja trwa :)

      Możecie przynosić zużyte tusze z drukarek atramentowych i wrzucać je do oznakowanych, przygotowanych w tym celu kartonów.

      Zachęcamy wszystkich do działań charytatywno-ekologicznych.

      * Otrzymaliśmy podziękowanie za dotychczasowy udział w akcji, zamieścimy je na Facebooku oraz stronie internetowej szkoły.

      Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

  • Poniedziałek 20.09.2021
  • Galeria zdjęć

    brak danych