29.09.2023

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i Światowego Dnia Serca, które przypadają 29 września,  w klasie 2a odbyły się zajęcia czytelniczo - plastyczne  we współpracy z biblioteką szkolną.  Czytaliśmy fragmenty książki Anny Onichimowskiej pt. „Będę biegać”, opowieść, o Maćku, który niespodziewanie mdleje i trafia do szpitala, gdzie dowiaduje się, że ma wadę serca. Dzieci narysowały jakie emocje/jakie osoby mieszkają w ich sercach.

Zachęcamy dzieci i młodzież do czytania nie tylko o sercu!

@CzytamyzSercem

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

22.09.2023

Przypominamy, że w ramach Priorytetu 3.2 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 - nasza szkoła otrzymała wsparcie na zakup książek, elementów wyposażenia do biblioteki oraz działania promujące czytelnictwo.

Drodzy Czytelnicy, bardzo zależy nam na Waszej opinii, dlatego w bibliotece czeka na Was skrzynka, do której można wrzucać swoje propozycje książek do zakupu - tylko do końca września!

20.09.2023

15.09 obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. W sumie jeden z ważniejszych dni w roku kalendarzowym.

Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że pod tą niepozorną nazwą kryje się zaproszenie do bycia kreatywnym, odważnym, do doceniania, współpracy, poszukiwania i rozwijania swoich pasji,talentów, innego spojrzenia na wszystko i wszystkich dookoła nas.

Poniżej prezentujemy obszerną galerię zdjęć jak przebiegał ten wyjątkowy dzień w naszej szkole. Były wspólne zajęcia plastyczne, zabawy z kropkami na sportowo, stworzyliśmy nasze szkolne SKRZYDŁA MOCY i galerię kropki. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w świętowanie tego wyjątkowego dnia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

• Odkrywamy talenty matematyczne

18.09.2023

14 września, w przeddzień Międzynarodowego Dnia Kropki – święta kreatywności, odwagi i zabawy, uczniowie klasy 7a mechatronicznej udali się na Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, by odkrywać w sobie talenty matematyczne.
            Podzieleni na małe zespoły uczniowie wzięli udział w grze terenowej Logiczno-Matematyczne Labirynty Kampusu, a także m.in. w Matematycznym Escape Room czy grze internetowej RAMAI. Obejrzeli wystawę legendarnych już komputerów, konsol i gier wideo, a także modeli wielościanów wykonanych przez nauczyciela matematyki – pasjonata (o czym poinformował nas gospodarz stoiska).
            Okazało się, że matematyka nie jest nudna i trudna, a wręcz przeciwnie – jest ciekawa i może być świetną zabawą.

20.09.2023

Wypoczęci i pełni energii po wakacyjnym odpoczynku spotkaliśmy się dzisiaj w murach SP234.

Dla jednych było to ponowne spotkanie się z kolegami, koleżankami i nauczycielami, a dla nowych uczniów wyjątkowe - ponieważ dołączyli do społeczności szkolnej.

Starsze klasy spotkały się ze swoimi wychowawcami w salach, natomiast na sali gimnastycznej nastąpiło uroczyste powitanie uczniów oddziałów przedszkolnych oraz pierwszoklasistów.

Jest dla nich oraz ich rodziców bardzo wyjątkowy dzień.

Pani Dyrektor Hanna Krupa powitała wszystkie dzieci życząc, aby ich edukacja była wspaniałą przygodą, przedstawiła wychowawców i pracowników szkoły, kilka słów przekazały też przedstawicielki naszej wspaniałej Rady Rodziców, a następnie odbyły się spotkania z wychowawcami w salach.

Serdecznie wszystkich witamy i życzymy udanego roku szkolnego.

• Sobota 27.04.2024