30.05.2023

Miło nam poinformować, iż w ramach Priorytetu 3.2 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 - nasza szkoła otrzymała wsparcie na zakup książek, elementów wyposażenia do biblioteki oraz działania promujące czytelnictwo.

Drodzy Czytelnicy, bardzo zależy nam na Waszej opinii, dlatego w bibliotece czeka na Was skrzynka, do której można wrzucać swoje propozycje książek do zakupu.

• "Kocham Cię przyrodo"

29.05.2023

W dniu 10 maja odbył się szkolny konkurs "Kocham Cię przyrodo" dla klas czwartych.

Uczniowie podzieleni byli na trzyosobowe drużyny. Każda z drużyn odpowiadała na pytania w grze "5 sekund" oraz pokazywała hasła przyrodnicze w grze Kalambury. W czasie konkursu towarzyszyło nam wiele emocji! Wszyscy uczniowie zachowali zasady gry fair play.

Serdecznie gratulujemy drużynie, która zajęła pierwsze miejsce.

Tekst p. M. Granat, p. K. Rosłaniec-Denkiewicz

• "Porzeczkowy Sad"

25.05.2023

W ramach projektu "Szkoła z Klasą" oraz EduEsa uczniowie zerówki, świetlicy oraz klas czwartych wykonali wiosenne porządki w porzeczkowym sadzie. Posadziliśmy oraz posialiśmy wiele kwiatków.  Chcemy skutecznie działać na rzecz środowiska. Praca w ogrodzie oprócz kształtowania postaw proekologicznych uczy działania zespołowego, odpowiedzialności za podjęte zobowiązania, realizacji zadań zgodnie z harmonogramem, planowania oraz systematyczności. Wykonywanie prac w ogrodzie uczy również szacunku do pracy i jej efektów. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie podejmują działania związane z pielęgnacją "Porzeczkowego Sadu". Satysfakcja dzieci z wykonanych zadań i jej efektów już jest ogromna i sprawiła wszystkim wiele radości!

Tekst: p. M. Granat, p. M. Tur, p. M. Zatorska

• Warszawska Akcja "Lato w Mieście" 2023

11.05.2023

Od 16 maja 2023 r. od godziny 16.00 rozpoczynają się zapisy do tegorocznej edycji Warszawskiej Akcji „Lato w Mieście”. Tak, jak co roku, w okresie ferii letnich, warszawscy uczniowie/uczennice oraz dzieci mieszkające w stolicy, będą miały zapewnioną opiekę oraz ofertę zajęć: sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych. Status uczennicy/ucznia przysługuje osobom pobierającym naukę w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych w okresie od 1 września do 31 sierpnia (oddział przedszkolny jest podstawową jednostką organizacyjną przedszkola i nie wchodzi w skład struktury organizacyjnej szkoły podstawowej). Do wzięcia udziału w Akcji zapraszamy również dzieci z Ukrainy, na takich samych zasadach jak dzieci warszawskie.

Miasto wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców nie podwyższyło w tym roku opłaty dziennej pomimo wysokiej inflacji oraz wzrostu cen produktów żywieniowych, energii i transportu chcąc nadal zapewnić wysoki standard opieki oraz wyżywienia dla wszystkich uczestników. W tym roku wszystkich uczestników obowiązuje jednakowa stawka 50 zł dziennie, jednak w zmienionym podziale: 20 zł opłata za wyżywienie oraz 30 zł opłata za opiekę.

Jak się zapisać?

Zapisy do Akcji „Lato w Mieście” 2023, przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń rozpoczną się 16 maja 2023 r. od godziny 16:00 i potrwają do 28 maja 2023 r. do godz. 24:00 – zgodnie z zasadami postępowania rekrutacyjnego, zawierającymi szczegółowy harmonogram.

Publikacja oferty placówek organizujących Akcję w elektronicznym systemie zgłoszeń nastąpi 16 maja 2023 r. o godz. 16.00.

Rodzice dzieci rejestrują się na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru pesel dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni świątecznych oraz ostatniego tygodnia ferii letnich).

Wszystkie informacje dotyczące Warszawskiej Akcji "Lato w Mieście" 2023 będą publikowane na bieżąco na stronie warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl

Zapraszamy!

Zalacznik_nr_1_Regulamin_FPE_2023.pdf

Zalacznik_nr_2_Zasady_postepowania_rekrytacyjnego_2023.pdf

zal_nr_3_do_Wytycznych_Wniosek_o_zwrot_2023.docx

• Na giełdzie

10.05.2023

9 maja uczniowie klasy 7a udali się do siedziby Giełdy Papierów Wartościowych, która mieści się przy ul. Książęcej 4.

Uczniowie poznali historię i zasady funkcjonowania giełdy. Zobaczyli Salę Notowań z charakterystycznym dzwonem. Oglądali wyświetlane na elektronicznych tablicach bieżące notowania spółek. Dowiedzieli się, jak zostać inwestorem oraz jak zmniejszyć ryzyko podczas wejścia na rynek giełdowy. Poznali terminologię giełdową, m.in. co to są: akcje, obligacje, hossa, bessa, czy dywersyfikacja portfela inwestycyjnego. Dowiedzieli się także, co symbolizuje byk i niedźwiedź, co oznacza indeks WIG20 oraz na czym polega praca maklera giełdowego.

Na zakończenie uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując kartę pracy.

To była bardzo ciekawa lekcja.

• Bezpieczni w sieci

05.05.2023

Dzieci z oddziału przedszkolnego 0c uczyły się korzystać z komputerów i tabletów. Przewodnikiem po cyfrowym świecie był sympatyczny robocik Necio. Dzięki jego pomocy dzieci dowiedziały się, czym jest Internet i jak bezpiecznie i rozważnie używać go do nauki i zabawy. Teraz już żaden przedszkolak nie da się zwieść przebiegłym, złośliwym Sieciuchom.

Tekst: p. M. Zatorska

• Sobota 27.04.2024