• Czytajmy dzieciom

Już jutro Dzień Dziecka!  Niech to będzie wielkie święto czytania dzieciom!

Czytajmy dzieciom – w prezencie. Głośne czytanie przynosi radośćdzieciom i ich rodzicom. Warto więc czytać! Najlepiej: 20 minut dziennie, codziennie!

Co czytać? Zachęcamy do zapoznania się ze Złotą Listą Fundacji Cała Polska czyta dzieciom: https://calapolskaczytadzieciom.pl/co-czytac/

• Spotkanie autorskie

30.05.2022

W ramach  XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, obchodzonego pod hasłem Biblioteka - świat w jednym miejscu, uczniowie klasy szóstej uczestniczyli w spotkaniu z panią Katarzyną Barcikowską, autorką książki "Tajemnica szopy nad Wigrami". Spotkanie autorskie odbyło się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie.

Akcja powieści rozgrywa się nad jeziorem Wigry, a jej bohaterami sądzieci z różnych stron Polski, które co roku spędzają wakacje podnamiotami ze swoimi rodzicami. Wszystkim, którzy kochają przygody książka "Tajemnica szopy nad Wigrami" powinna się spodobać. I to bardzo! Każdego dnia bohaterów czekają nowe wyzwania! A to trzeba skakać w dal przez kałuże, a to trzeba uratować suma przed utonięciem, a wszystkie tajemnice zawsze omawiane są w tajnej bazie. Prawdziwa przygoda zaczyna się, gdy dowiadują się, że w okolicy istnieje tajemniczy budynek bez drzwi i okien... Jeśli jesteście ciekawi, cokryło się w tym budynku, i dlaczego często w jego wnętrzu słychać było różne dziwne dźwięki oraz kim byli Jadźwingowie, koniecznie zajrzyjcie do książki!

Tekst: p. E. Fodrowska

• Z wizytą u króla – lekcja muzealna w Zamku Królewskim

23.05.2022

20 maja uczniowie kl.1a uczestniczyli w lekcji muzealnej "Z wizytą u króla" w Zamku Królewskim. Celem zajęć było przybliżenie życia codziennego dawnych mieszkańców zamku, w tym ostatniego króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego. Spacerując po pięknych komnatach zamkowych pierwszoklasiści poznali ich nazwy, przeznaczenie oraz wyposażenie. Dowiedzieli się m.in. gdzie król przyjmował gości, jak się ubierał, co jadł, gdzie spał, co lubił robić. Dzieci z zachwytem oglądały dzieła sztuki i pamiątki po królu Stanisławie Auguście: tron królewski, meble, insygnia, obrazy. Wizyta w Zamku była znakomitą okazją do poszerzenia wiedzy historycznej oraz uczyła właściwego zachowania w muzeum.

• Zajęcia czytelnicze

Biblioteka - świat w jednym miejscu, XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

#TB2022

Uczniowie klasy 3a podczas zajęć czytelniczych przenieśli się dodalekiej Afryki.  Dzięki wysłuchaniu fragmentów książki ŁukaszaWierzbickiego pt. "Afryka Kazika", dzieci mogły poznać bliżejprawdziwą historię podróżnika, Kazimierza Nowaka, który w latachtrzydziestych XX w. przemierzył Afrykę rowerem. Barwne spotkanie zmieszkańcami Afryki i dziką przyrodą, mrożące krew w żyłach, aniekiedy zabawne przygody z pewnością zainteresują każdego, kto jestciekawy świata. Uczniowie poszerzyli swoje wiadomości z zakresupodstawowej wiedzy o Afryce (klimacie, krajobrazie, faunie, florze,społeczeństwie, kulturze).

• "Nasza Ulubiona Książka"

Drodzy Uczniowie i Rodzice,
            zapraszamy do udziału w akcji pt. "Nasza Ulubiona Książka", aby wziąć w niej udział wystarczy wysłać do nas:
            1) zdjęcie ze wspólnego czytania, z krótkim opisem, dlaczego właśnie ta książka jest Waszą ulubioną,
            2) krótki filmik z recenzją wspólnej, ulubionej książki.

Szczegóły w Librusie.
            Czekamy na Państwa propozycje do 26 maja.

Tekst: p. E. Fodrowska, p. L. Lenkowska

• XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

10.05.2022

Drodzy Czytelnicy!

9 maja rozpoczyna się XIX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, który w tymroku upłynie pod hasłem "Biblioteka – świat w jednym miejscu".

Nasza biblioteka przygotowała specjalnie na tę okazję kilka atrakcji:

- 09 maja - do końca tygodnia - dla każdego Czytelnika odwiedzającego bibliotekę szkolną czeka niespodzianka,

- 12 maja - klasa 6, wybiera się na spotkanie autorskie z Katarzyną Barcikowską, autorką książki "Tajemnica szopy nad Wigrami” w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. KEN w Warszawie.

- 10 -13 maja - zajęcia czytelnicze pod hasłem: "Świat w jednym miejscu".

Zapraszamy!!!

• Sobota 27.04.2024