• Szkoła referencyjna Google

23.04.2023

Jest nam ogromnie miło poinformować całą społeczność szkolną, że Szkoła Podstawowa nr 234 im. Juliana Tuwima osiągnęła poziom szkoły referencyjnej Google. Jesteśmy jedną z dwóch takich szkół podstawowych w Polsce.
            Od czerwca 2022 r. przechodziliśmy "transformację cyfrową z Google". Chcemy, aby technologia gościła coraz częściej na zajęciach i ułatwiała proces uczenia się, a także usprawniała nasza szkolną administrację. Dalej będziemy doskonalić nasze umiejętności w wykorzystaniu ekosystemu Google i Chromebooków w modelu 1:1.
            Wszystkim osobom i uczniom zaangażowanym w ten projekt bardzo gratulujemy!

Tekst: p. M. Fiuk

• Turniej BRD

21.04.2023

20 kwietnia 3-osobowa drużyna uczniów z klasy VIIIa wzięła udział w etapie powiatowym XLIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Odbył się on w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 14 im. Bohaterów Warszawy przy ul. Generała Kazimierza Sosnkowskiego 10.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali indywidualnie dwa testy: test wiedzy – dotyczący zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów, znaków drogowych, a także sytuacji w ruchu drogowym oraz test skrzyżowań – polegający na ustaleniu prawidłowej kolejności przejazdu przez skrzyżowanie.

Drużynowo uczniowie zajęli II miejsce w II grupie rywalizacyjnej (powyżej 12 lat).

Gratulujemy!

• Dzielnicowy Turniej Szachowy

19.04.2023

Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Dzielnicowym Turnieju Szachowym dla szkół podstawowych dzielnicy Warszawa-Wola "Wolscy szachiści po kategorię" pod patronatem Burmistrza dzielnicy Wola m.st. Warszawy Krzysztofa Strzałkowskiego.

Dyrektor i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 63 im. Zawiszy Czarnego zadbali o zawodników po królewsku. Uczniowie nie wyszli z turnieju ani z pustymi rękami (medale, dyplomy, statuetki) ani brzuchami :) Zostaliśmy ugoszczeni wspaniałym poczęstunkiem, uczestnicy mogli zagrać symultanę z sędzią turnieju panem Pawłem Bekanowskim i zdobyć kategorie szachowe.

Nasza dzielna reprezentacja wywalczyła drużynowo III miejsce dla szkoły oraz II miejsca indywidualne w kategoriach: chłopcy klas I-III, dziewczęta klas I-III i dziewczęta klas IV-VIII.

Całej naszej drużynie bardzo dziękujemy i gratulujemy !!!

• Turniej szachowy

04.04.2023

Starsi koledzy i koleżanki pozazdrościli młodszym turnieju szachowego :) Dlatego 3 kwietnia odbył się turniej szachowy dla szkolnej młodzieży. W rozgrywkach szachowych wzięło udział 22 uczniów i uczennic z klas IV-VIII. Rozgrywki trwały 6 rund i wyłoniły trzech zwycięzców. Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i waleczności.

Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie nagród dla zwycięzców.

• Wielkanoc

03.04.2023

Święta tuż tuż. Bardzo lubimy świętować i celebrować nasze zwyczaje i tradycje. Uczniowie przygotowali apel, w którym przedstawili nam najpiękniejsze tradycje wielkanocne. Na zakończenie życzenia złożyła pani Dyrektor oraz ks. Shalva.

Tekst: p. I. Kasałka

• Lekcja muzealna w Zamku Królewskim

03.04.2023

Dnia 31 marca uczniowie kl.2a odwiedzili Zamek Królewski, aby wziąć udział w lekcji muzealnej: Zamkowe portrety zwierząt. Wizerunki zwierząt od wieków były obecne w sztuce. Pełniły rolę dekoracji, ale również mogły zawierać treści symboliczne. Podczas spaceru po zamkowych komnatach drugoklasiści szukali i rozpoznawali wiele ciekawych zwierząt umieszczonych na zamkowych eksponatach, dowiedzieli się jak zostały wykonane i co oznaczają m.in., co oznacza gołąb z gałązką w dziobie, a co paszcza lwa? W drugiej części zajęć za pomocą instrumentów muzycznych ilustrowali wybrane zwierzęta oraz rozwiązywali zagadki muzyczne.

• Niedziela 28.04.2024