• My weather lapbook

31.01.2023

Klasa 6b utrwalając wiadomości o zjawiskach pogodowych w języku angielskim wykonała na lekcjach lapbooki (kreatywne zaprezentowanie informacji na dany temat).

Na zdjęciach można podziwiać uczniów podczas pracy oraz jej efekty.

• Zawody pływackie o Puchar Dyrektora Szkoły

30.01.2023

26 stycznia nasi najmłodsi uczniowie z oddziałów przedszkolnych wzięli udział w zawodach pływackich o Puchar Dyrektora Szkoły - ZERÓWKI NA START. Ich zadaniem było przepłynięcie 25 m z deską bądź makaronem, na plecach lub brzuchu.  Emocje były ogromne, zawodnicy bardzo waleczni, ale przede wszystkim była to świetna zabawa.Wyłonionych zostało sześciu najlepszych zawodników z każdego oddziału przedszkolnego.  Za tydzień Wielki Finał, w którym rywalizować będą najszybsi! Poznamy zwycięzców!

Wszystkim małym uczestnikom serdecznie gratulujemy sportowej postawy i zaangażowania oraz życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

Tekst: p. D. Matuszewska-Szelągowska

• Meal times - lekcja angielskiego w klasie 3a

23.01.2023

W celu podsumowania wiadomości z rozdziału Meal times uczniowie klasy 3a, korzystając ze zdobytego na lekcjach angielskiego zakresu słownictwa (nazwy produktów spożywczych, nazwy owoców i warzyw, podawanie godziny), pracowali na lekcji metodą projektu i wykonali prace plastyczne pt. "My meals - moje posiłki". Każdy z uczniów miał też za zadanie opisać swoje posiłki w języku angielskim.

Na zdjęciach można podziwiać nasze wspólne działania.

• „Dni otwarte” w wolskich podstawówkach

19.01.2023

Przyjdź, zobacz i zapisz swoje dziecko do wybranej, publicznej szkoły podstawowej na Woli!

Szanowni Państwo,

zbliża się rekrutacja na rok szkolny 2023/2024. Przed Wami trudna decyzja, gdzie zapisać dziecko do szkoły. Wychodząc naprzeciw tym dylematom w dniach 30 stycznia - 3 lutego 2023 r. zapraszamy do wolskich szkół podstawowych na tzw. dni otwarte.

Ważne jest dla nas, abyście Państwo przed dokonaniem wyboru mogli zrobić to świadomie i mieli jak najpełniejszą wiedzę o tych elementach, które są istotne dla Rodziców i dzieci planujących wybór szkoły tak naprawdę na kilka lat. Dlatego w czasie "dni otwartych" będzie można poznać szkołę, porozmawiać z dyrektorem, nauczycielami oraz specjalistami np. z pedagogiem specjalnym, psychologiem, logopedą – słowem poczuć klimat placówki.

Na spotkanie zapraszamy z dzieckiem - obejrzy sale dydaktyczne, pracownie przedmiotowe, stołówkę, salę gimnastyczną, boisko szkolne, szatnię.

Szkoły planują dwa rodzaje spotkań: indywidulane (do uzgodnienia z placówką) oraz otwarte, według
            harmonogramu w załączeniu.

Przez pięć dni wolskie, publiczne szkoły podstawowe, czekają na Was!

Serdecznie zapraszamy i liczymy na Państwa obecność!

Szczegóły i harmonogram dni otwartych znajdują się w sekcji "Rekrutacja".

Dni otwarte w szkołach podstawowych na Woli

• List do pisarki

08.01.2023

Dzieci z oddziału przedszkolnego 0c bardzo lubią czytać, a szczególnie spodobała im się książka pani Renaty Piątkowskiej "Opowiadania do chichotania". Przedszkolaki postanowiły napisać list do pisarki i podziękować  jej za pełne humoru opowiadania. Przy okazji zapytały autorkę "Kiedy książki są szczęśliwe?". Bardzo szybko do szkoły przyszła taka odpowiedź: "Jestem pewna, że najszczęśliwsze są wtedy, gdy bierzecie je do ręki, kiedy śmiejecie się i wzruszacie podczas lektury. Myślę, że gdyby książki miały nóżki, to stojąc na półce w bibliotece przytupywałyby nimi niecierpliwie i okręcałyby się na pięcie czekając, kiedy wreszcie po nie sięgniecie. Kiedy zaprosicie je do swoich domów" – napisała pani Piątkowska. Przy okazji złożyła świąteczne i noworoczne życzenia wszystkim nauczycielkom, nauczycielom i uczniom naszej szkoły.

Tekst: M. Zatorska

• Niedziela 28.04.2024