• #KsiążkaChroni

27.02.2023

Dzięki Fundacji Powszechnego Czytania i prowadzonej przez nią akcji #KsiążkaChroni do naszej szkolnej biblioteki trafił pakiet książek w języku angielskim i ukraińskim.

Książki w języku angielskim dostarczyła organizacja International Book Project, książki w języku ukraińskim są darem wydawców z Ukrainy.

Książka cegiełka Świat jest piękny. Książka przeciw wojnie/ СВІТ ПРЕКРАСНИЙ Книжка проти війни powstała dzięki zaangażowaniu polskich pisarzy i ilustratorów.

Książki dotarły do nas dzięki wydawnictwu Nowa Era. Dziękujemy.

• English Corner

27.02.2023

Drodzy Czytelnicy,

Dzięki wsparciu Rady Rodziców i darczyńców nasza biblioteka szkolna wzbogaciła się o książki i gry w języku angielskim!  Zapraszamy do biblioteki.

• Valentine's Day

09.02.2023

14 lutego to Dzień Świętego Walentego – święto znane i obchodzone na całym świecie, nie tylko w krajach anglojęzycznych. To uroczy czas, gdy możemy wyrazić swoją sympatię, wdzięczność czy podziękowanie komuś ważnemu w naszym życiu.

Dla uczniów klas IV-VIII z tej okazji odbył się konkurs na najpiękniejszą i najbardziej romantyczną kartę walentynkową w języku angielskim. Uczniowie wykonywali prace na lekcjach techniki oraz w domu. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wybór laureatów nie był łatwy, gdyż wszystkie karty były przepiękne i bardzo romantyczne, wykonane z wielką finezją i pomysłowością. Jury konkursu przyznało I, II i III miejsce oraz cztery wyróżnienia.

Tekst: p. A. Datta-Skrodzka, p. A. Urban

• Akcja Góra Grosza 2022/2023

09.02.2023

3 lutego 2023 r. zakończyliśmy w naszej szkole akcję "Góra Grosza", która trwała od 7 listopada 2022. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.
            Każda klasa zbierała monety w nominałach od 1 grosza do 5 złotych w swojej sali wraz z wychowawcą.
            W piątek 3 lutego 2023 uczniowie dokonali przeliczenia monet według wzoru i oddali przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego, którzy zajęli się sortowaniem oraz pakowaniem. Dnia 9 lutego uczniowie z klasy 8B przekazali pieniądze za pośrednictwem Poczty Polskiej do organizatora akcji – Towarzystwa "Nasz Dom".
            Wspólnie zebraliśmy 1 204, 40 zł.
            Udziałem w tej akcji pokazaliśmy, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

• Niedziela 28.04.2024