Informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do programu mLegitymacja. W ramach programu uczniowie mają możliwość bezpłatnego korzystania z Generatora Zdjęć do mLegitymacji. Bezpłatny Generator Zdjęć do mLegitymacji umożliwia wykonanie niezbędnego zdjęcia przy pomocy dowolnego smartphona. Wystarczy zrobić zdjęcie, a Generator automatycznie wybieli tło oraz wykadruje zdjęcie tak, żeby spełniało ono wymogi dotyczące zdjęcia do mLegitymacji.
mLegitymacja
27.09.2021
Europejski Dzień Języków
27.09.2021Z okazji Europejskiego Dnia Języków obchodzonego dnia 26 września w naszej szkole uczniowie mieli okazję obejrzeć specjalny program kulturowo-artystyczny.
Oglądali prezentacje multimedialne o krajach europejskich, między innymi Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Po obejrzeniu prezentacji rywalizowali ze sobą rozwiązując quizy.
W tygodniu poprzedzającym Dzień Języków uczniowie wykonali prace plastyczne w formie plakatów. Najciekawsze prace można podziwiać na korytarzach naszej szkoły.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w przygotowania do tego święta i za wspaniałą współpracę.
Zespół nauczycieli języków.
13
Sprzątanie świata
19.09.202117 września odbyła się tegoroczna edycja akcji Sprzątanie świata pod hasłem "myślę, więc nie śmiecę". Uczniowie klas 6-8 posprzątali teren wzdłuż ulic Esperanto, Pawiej, Okopowej, Anielewicza oraz teren placu szkolnego.
Dziękujemy wszystkim za udział w akcji!
Dbajmy o naszą planetę - razem jesteśmy w stanie dokonać wielkich rzeczy!
Tekst: p. M. Granat
4
Przygotowania do Europejskiego Dnia Języków
19.09.2021W drugiej połowie września 2021 roku w naszej szkole, na lekcjach języków trwały przygotowania do obchodów Dnia Języków przypadającego na dzień 26 września.
Uczniowie wykonywali plakaty zachęcające do nauki języków, rozmawialiśmy o metodach uczenia się oraz omawialiśmy istotne zasady, które pozwolą nam szybciej i efektywniej nauczyć się innego języka.
Na zdjęciach można podziwiać naszych uczniów zaangażowanych w pracę nad plakatami.
Tekst: p. A. Pulińska
15
Witaj szkoło!
29.08.2021Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 1 września:
* godz. 8.30
klasa 0a (sala gimnastyczna),
klasa IVa, b; Va, b; VIa, s (we własnych salach),
* godz. 9.30
klasa 0b (sala gimnastyczna),
klasa VIIa, b, c, s (we własnych salach),
* godz. 10.30
klasa 0c (sala gimnastyczna),
klasa VIIIa, b, c, s (we własnych salach),
* godz. 11.30
klasa Ia, b (sala gimnastyczna),
klasa IIa, b; IIIa, b (we własnych salach).
* Przydział sal znajduje się w zakładce Organizacja.
2 września odbędą się zebrania z rodzicami:
* godz. 17.00
zebranie z rodzicami uczniów klasy IVa (sala gimnastyczna),
* godz. 19.00
zebranie z rodzicami uczniów klasy IVb (sala gimnastyczna),
* godz. 18.00
zebrania z rodzicami uczniów klas II, III, V, VI, VII b, c, VIIIa, b, c, s (online).
9 września odbędą się zebrania z rodzicami:
* godz. 18.00
zebranie z rodzicami uczniów klasy VIIa (sala gimnastyczna),
* godz. 19.30
zebranie z rodzicami uczniów klasy VIIs (sala gimnastyczna).
Wakacje
26.06.2021Dużo słońca, udanego i bezpiecznego wypoczynku,
niezapomnianych wrażeń, interesujących podróży
oraz szczęśliwego powrotu do szkoły
życzy SP234
Gala w Ambasadzie
24.06.2021Dnia 23 czerwca 2021 r. w Ambasadzie Królestwa Hiszpanii w Warszawie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród w XVI edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego "Giner de los Ríos". Gali przewodniczył Ambsador Hiszpanii Pan Francisco Javier Sanabria Valderrama. Nasza uczennica Rita Roszkiewicz z klasy VIII zajęła I miejsce w kategorii "Szkoły Podstawowe" za pracę "El viaje de mis sueños" (Podróż moich marzeń).
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Tekst: p. A. Iglesias-Perez
"Canaletto tkwi w szczegółach"
24.06.2021"Canaletto tkwi w szczegółach" to działanie zaproponowane dla szkół przez Stołecznego Konserwatora Zabytków mające na celu przybliżyć historię XVIII wiecznej Warszawy uwiecznionej przez Canaletta. W oparciu o dostępne materiały oraz wystawę stałą poświęconą Mistrzowi na Zamku Królewskim - Sala Canaletto, uczniowie klas VI i VII zapoznali się z elementami architektury charakterystycznymi dla okresu baroku i klasycyzmu oraz ówczesną modą, techniką i życiem codziennym.Podsumowaniem działań były prezentacja prac plastycznych - Weduty według Canaletta oraz przygotowany przez uczennice z kl VI c krótki spacer Krakowskim Przedmieściem, podczas którego w ciekawy i zabawny sposób opowiedziały kolegom o Warszawie widzianej współcześnie i tej uwiecznionej przez Mistrza.
Tekst: p. K. Gierak
5
Projekt na remont boiska
23.06.2021Dzieci z klas 0-3 z dużym zaangażowaniem włączyły się do akcji związanej z remontem naszego szkolnego boiska. Zachęcają do głosowania w ramach budżetu obywatelskiego poprzez swoje barwne prace plastyczne rozwieszone wzdłuż ogrodzenia szkoły. Chciałyby mieć nowe boisko, aby rozwijać umiejętności sportowe i aktywnie ruchowo spędzać po lekcjach wolny czas. Pozując do zdjęć przypominają o głosowaniu na projekt dzielnicowy: Wola/numer na liście: 88 na https://bo.um.warszawa.pl/voting/welcome
Tekst: p. I. Król
Świetlica Marzeń
13.06.2021W środę 9 czerwca odbyła się symboliczna uroczystość otwarcia naszej szkolnej Świetlicy Marzeń. Wzięły w niej udział dzieci z klasy 3b z nauczycielem świetlicy, przedstawiciele Rady Rodziców i Dyrekcja Szkoły.
Rodzice opowiedzieli o tym, jak im się udało zrealizować pomysły dzieci na spędzanie wolnego czasu, tak że powstała kolorowa, nowoczesna świetlica z różnymi miejscami do zabawy i odpoczynku. Znalazł się w niej podświetlany kącik czytelniczy, plastyczny, z grami planszowymi, z tablicą magnetyczną i do układania klocków lego oraz miejsce do interaktywnych gier - magiczny dywan. Wszystko po to, aby dzieci mogły aktywnie i twórczo spędzać czas po lekcjach w ładnie zaprojektowanym i funkcjonalnym wnętrzu. Nie udałoby się tego zrobić bez ogromnego zaangażowania Rodziców naszej szkoły, ich wkładu pracy, środków finansowych, pomocy Fundacji Leroy Merlin oraz Pracowników sklepu Leroy Merlin w Westfield Arkadia, którzy wykonali prace remontowe. Zakupem mebli zajęli się nauczyciele świetlicy ze środków finansowych szkoły.
Dzieci są zachwycone nową świetlicą i podziękowały za nią w formie braw, własnoręcznie zrobionych upominków złożonych na ręce przedstawicieli Rady Rodziców oraz magicznych słów "DZIĘKUJEMY".
Tekst: p. I. Król
2
Egzamin na kartę rowerową
10.06.20219 czerwca odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Został on przeprowadzony w Stacjonarnym Miasteczku Ruchu Drogowego, które znajduje się na terenie IV Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Wzięli w nim udział chętni uczniowie z klas IV-VIII, którzy wcześniej zaliczyli część teoretyczną. Podczas części praktycznej egzaminu uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością jazdy na rowerze zgodnie ze znakami drogowymi oraz ogólnymi przepisami ruchu drogowego. Ci, którzy zaliczyli obydwie części egzaminu, otrzymają karty rowerowe.
Gratulujemy!
Tekst: p. A. Urban
4
Projekt eTwinning "Idź do przyrody"
01.06.2021Przyroda jest piękna zwłaszcza wiosną! Przekonały się o tym dzieci z oddziału przedszkolnego, które realizują projekt "Idź do przyrody". Najmłodsi uczniowie mieli okazję przekonać się, że świat zmienia się wiosną nie tylko w Warszawie, bo w projekcie bierze udział 9 szkół i przedszkoli z całej Polski. Dzieci wymieniały się pomysłami na wiosenne obserwacje i podziwiały piękno różnych zakątków naszego kraju.
Tekst: p. M. Zatorska
Zakończenie projektu eTwinning A.T.A. (Art, Technology, Animal) is love
29.06.2021Ostatnie tygodnie projektu etwinning minęły bardzo pracowicie. Za nami trzecie wydarzenie artystyczne: "Goldfinch" (Szczygieł) Carel’a Fabritius’a, lekcje o Narzędziach 2.0, tworzenie komiksów w ToonyTool i opowiadań w StoryJumper, kolejne spotkania on-line w grupach międzynarodowych, "międzynarodowe" wykonanie książki z komiksami (poniżej w linku) oraz nazwy projektu z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. W końcu, ankieta uczniowska ewaluacyjna i paszteciki dla naszych czworonogów na podsumowanie projektu.
Tekst: p. A. Datta-Skrodzka
27
Warsztaty profilaktyczne w klasie 3a
21.05.2021Wiemy, jak ważne jest zachowanie równowagi między korzystaniem z nowych technologii a świadomym tworzeniem realnych więzi poza cyfrowym światem. Jednym z naszych działań, by zachować ten balans, jest profilaktyka e-uzależnień oraz kształtowanie właściwej higieny cyfrowej.
20 maja w klasie 3a odbyły się warsztaty profilaktyczne, podczas których uczniowie, poznając historię dziewięciolatki, dyskutowali na temat dobrych i złych nawyków związanych z używaniem smartfonów. Następnie, pracując w grupach, wspólnie wypracowali zasady korzystania z tych urządzeń dbające o ich dobrostan. Warsztaty przeprowadzili specjaliści Szkoły Podstawowej nr 234 i Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 1.
Zajęcia miały okazję obserwować: Radna m.st. Warszawy Pani Renata Niewitecka, Radna m.st. Warszawy Pani Dorota Łaboda, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy Pani Renata Kaznowska, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Warszawa–Wola Pani Grażyna Orzechowska – Mikulska i Dyrektor Biura Edukacji Pani Joanna Gospodarczyk, gdyż warsztaty wpisują się w akcję społeczną „off”, do której przystępuje m.st. Warszawa.
Tekst: p. A. Dubiel
Przyrodniczy konkurs fotograficzny
20.05.2021Uczniowie klas 0-III fotografowali przyrodę. Zadanie konkursowe polegało na zrobieniu dwóch zdjęć tej samej roślinie: wczesna wiosna i gdy roślinka się już rozwinęła. Zadanie wymagało nie tylko artystycznych zdolności, ale również cierpliwości, a niekiedy umiejętności ogrodniczych. Najlepszymi obserwatorami przyrody okazali się:
W kategorii klas 0-I
szczególne wyróżnienie otrzymali:
Antek Lewandowski 0a
Franek Bratkowski 0a
Pola Jojnowicz 1a
Michał Sinkiewicz 1b
wyróżnienie otrzymali:
Zosia Kosel 0a
Nina Miazga 0a
Mateusz Włodarczyk 1b
Nikola Składanek 1b
Borys Szczęśniak 1b
W kategorii klas II-III
szczególe wyróżnienie otrzymali:
Ania Dzbyńska 2a
Klaudia Gołaszewska 2a
Filip Florek 2a
Franek Suchodolski 2a
Iryna Onysko 3a
Marianna Domańska 3b
wyróżnienie otrzymali:
Amelka Strzelec 2a
Patryk Rosiński 2a
Pola Stachniuk 2a
Laureatom gratulujemy!
Tekst: p. M. Zatorska
Dzieła sztuki w projekcie eTwinning
29.06.2021Dzieła sztuki powstały na lekcjach plastyki w projekcie etwinning A.T.A. (Art., Technology, Animal) is love. W ostatnim już wydarzeniu artystycznym "Goldfinch" uczyliśmy się od Carel’a Fabritius’a, ucznia samego mistrza Rembrandt’a.
Tekst: p. A. Datta-Skrodzka
11
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie
- Piątek 25.04.2025
Galeria zdjęć
brak danych