• Pamiętamy...

            27.10.2022

            27 października uczniowie klasy 7a udali się na Serbię - miejsce, w którym w czasie II wojny światowej było więzienie dla kobiet. Uczniowie zapalili znicze i złożyli hołd pomordowanym kobietom.

            Tekst: p. A. Urban

          • Uczestnicy międzynarodowej konferencji w naszej szkole

            18.10.2022

            Dzisiaj w szkole, 18 października, mieliśmy wielką przyjemność gościć przedstawicieli Illinois State Board of Education w Polsce – Joanne Clyde, Director of Multilingual Department ISBE oraz Lydie Kvinta, Principal Consultant ISBE oraz Pana Piotra Semeniuka Dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej MEiN, uczestników międzynarodowej konferencji "Nauczyciel w świecie wielojęzyczności" organizowanej przez MEiN.

            W trakcie wizyty Goście mieli okazję uczestniczyć w zajęciach języka angielskiego w oddziale przedszkolnym 0c,  w zajęciach chemii klasy 8a Robote@m i  języka polskiego w klasie 6a. Odbyli spacer po szkole poznając m.in. gabinety specjalistów, szkolną bibliotekę, salę gimnastyczną, świetlicę marzeń, nowe boisko, salę muzyczną wykonaną wg projektu naszych uczniów i nasze Laboratorium. W ramach poczęstunku mieli również okazję posmakować dań serwowanych w szkolnej stołówce.

            Podczas rozmów z nauczycielami i obserwując prowadzone przez nich zajęcia nasi Goście mogli zapoznać się z metodami nauczania w naszej szkole, w zamian podzielili się z nami swoim doświadczeniem nauczania wielojęzycznego stosowanego w USA. To było bardzo emocjonujące i pouczające doświadczenie, za które dziękujemy.

            Tekst: p. M. Fiuk, p. A. Dubiel

          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

            17.10.2022

            13 października 2022 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone były prezentacjami kandydatów online, w których kandydaci - a było ich dziewięciu – przedstawili społeczności uczniowskiej swoje plany dotyczące ich pracy w Samorządzie.  Uczniowie poszczególnych klas mogli zapoznać się z nimi podczas godziny wychowawczej poprzedzającej wybory. W wyborach wzięło udział 216 uczniów klas IV – VIII, co stanowi  80,3% wszystkich uprawnionych do głosowania. Wśród oddanych głosów wszystkie były ważne.

            Nowym przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2022/2023 został uczeń klasy VIII b, a jego zastępcami uczeń klasy V b i uczennica klasy V a. 

            Tekst: p. P. Rajewski

          • Poranek muzyczny w SCEK

            17.10.2022

            W dniu 12 października uczniowie kl.2a udali się do Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej na Poranek muzyczny "Zwierzęta w muzyce". Podczas koncertu wysłuchali 10 utworów z różnych epok m.in. Mozarta, Vivaldiego, Webera, granych na fortepianie, fletach, fagocie i oboju przez uczniów szkół muzycznych. Po każdym utworze zgromadzeni słuchacze mieli okazję opowiedzieć o zwierzętach, z którymi kojarzyła im się wysłuchana muzyka. Piękna pogoda w tym dniu zachęcała do spaceru po Starówce malowniczymi uliczkami, oglądania zabytkowych kamieniczek i pomników. Na Rynku Starego Miasta drugoklasiści spotkali Kataryniarza Jana, który opowiedział o katarynce, pokazał jak działa, a śpiewem i grą umilał czas warszawiakom i turystom. Zadowoleni i uśmiechnięci, bogatsi o nowe wiadomości wrócili do szkoły.

            Tekst: p. M. Staruch

          • "Cyfrowa Transformacja Szkoły z Google"

            14.10.2022

            12 października w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja projektu „Cyfrowa Transformacja Szkoły z Google”, w którym mamy okazję uczestniczyć od końca maja 2022. Celem projektu jest wykorzystanie ekosystemu Google i Chromebooków w modelu 1:1. To pilotażowy program, który pokaże, że transformacja cyfrowa może przynieść daleko idące korzyści dla polskich szkół – zarówno w klasach, jak i w obszarze administracyjnym.

            W środę 12 października w obecności zaproszonych gości i organizatorów projektu m.in. Pana Karola Winiarek - Ministerstwo Edukacji Narodowej, Pani Natalii Miteva i Pani Beaty Galas - firma Google, Pana Tomasza Chodakowskiego - firma Intel, Pana Łukasza Sułkowskiego z Politechniki Łódzkiej, Pani Hanny Krupy i Pani Moniki Fiuk Dyrekcji SP234, Nauczycieli SP234 biorących udział w projekcie, Uczniów i Rodziców klasy 6b objętej pilotażem, zostały przedstawione założenia projektu oraz wręczono uczniom sprzęt - chromebooki. Spotkanie poprowadziła Pani Mariia Ruban - EduPlan. W przerwie, w trakcie rozmów, uczestnicy spotkania dzielili się swoimi refleksjami i dotychczasowymi doświadczeniami. Na koniec uczniowie i rodzice mieli okazję wypróbować w praktyce chromebooki podczas warsztatów.

            Tekst: p. A. Dubiel

          • Wiem, co jem

            09.10.2022

            Klasa 2a zakończyła cykl trzech warsztatów w ramach kampanii społecznej m.st. Warszawy: Wiem, co jem.   Tematyka pierwszego warsztatu skupiała się na poznaniu piramidy zdrowego żywienia i stylu życia. Uczniowie dowiedzieli się co i w jakich ilościach powinni jeść, aby być zdrowym oraz jakie cenne składniki zawarte są w warzywach, owocach i innych produktach. Uzupełnili piramidę zdrowego żywienia, zobowiązali się do codziennego wypełniania tabelki monitorującej nawyki żywieniowe. Drugie spotkanie, warsztaty kulinarne były typowo praktyczne. Drugoklasiści przygotowali smaczne i zdrowe drugie śniadanie, składające się z warzyw i owoców w postaci sałatki, pasty i koktajlu. Trzecie spotkanie poświęcone było aktywności fizycznej, na których dominowały zabawy ruchowe. Na koniec było podsumowanie zajęć. Uczniowie wykazali się wiedzą na temat zasad zdrowego odżywiania i stylu życia, w którym bardzo ważne miejsce zajmuje aktywność fizyczna. 

            Tekst: p. M. Staruch

          • "Spacerowy październik"

            06.10.2022

            Klasa 5b, która zwyciezko wypadła w akcji Rowerowy maj miała okazję zrealizować swoją nagrodę w postaci wnikliwego kontaktu z przyrodą pod przewodnictwem pracownika Parku w Powsinie, czyli wiedza połączona z relaksem na łonie natury.

            Ruch to zdrowie nie tylko na rowerach i hulajnogach. Tym razem niezawodny okazał się jesienny spacer po lesie z jego zapachem, szelestem spadajacych liści i dźwiękami natury sprzyjajacy nie tylko zdrowiu fizycznemu ale także wyciszający i uspokający nasz zabiegany codziennoscią umysł. A jak wiadomo z przyrodą jesteśmy za pan brat tworząc symbiozę. Warto więc wiedzieć o niej więcej niż jedynie mijać napotkane drzewa w drodze do domów i naszych nawykowych smatfonów.

            Tekst: p. M. Zaczek

          • Król i jego dwór – lekcja muzealna w Zamku Królewskim

            02.10.2022

            28 września uczniowie klasy 2a uczestniczyli w lekcji muzealnej w Zamku Królewskim, której tematyka poświęcona była czasom króla Stanisława Augusta. Uczniowie dowiedzieli się, jak naprawdę wyglądało codzienne życie ostatniego króla Polski w tej wyjątkowej przestrzeni, czy łatwo się żyło na królewskim dworze, poznali znaczenie ceremoniału, a także czym była etykieta dworska. Odgadywali nazwy zawodów ludzi, którzy żyli w otoczeniu króla i jemu służyli, przypomnieli symbolikę insygniów. Lekcja muzealna była znakomitą okazją do poszerzenia wiedzy historycznej, zobrazowanej przez dzieła sztuki.

            Tekst: p. M. Staruch

          • Europejski Dzień Języków 2022

            26.09.2022

            Dnia 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków - święto ustanowione przez Radę Europy, we współpracy z Komisją Europejską.

            Klasy trzecie poznały nazwy krajów oraz narodowości w języku angielskim. Z wybranymi klasami starszymi nauczyciele języków obcych spotkali się na małej sali gimnastycznej w celu wspólnego obejrzenia prezentacji o metodach i sposobach uczenia się języków.

            Gra Va Banque, w którą klasy zagrały, wzbogaciła ich wiedzę w zakresie kultury, stolic, języków najważniejszych krajów europejskich.

            W celu promowania wielojęzyczności w naszej szkole uczniowie na poszczególnych salach umieścili nazwy tych sal w różnych językach europejskich (angielskim, hiszpańskim, niemieckim, ukraińskim) jakie są promowane w naszej szkole. 

            Teraz już uczniowie są świadomi, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu jest możliwe osiągnięcie większego porozumienia pomiędzy poszczególnymi krajami.

            Tekst: p. A. Pulińska

          • Konstancin – śladami Stefana Żeromskiego

            23.09.2022

            22 września 2022r. uczniowie klas 5a i 6a wybrali się na wycieczkę do Konstancina-Jeziorny do domu, w którym w latach 20. XX w. mieszkał i tworzył Stefan Żeromski. Przed muzeum w willi "Świt" powitała uczniów pani kustosz i ciekawie opowiedziała o życiu pisarza, jego zwyczajach związanych z pracą pisarską oraz o rodzinie. To w tym domu Stefan Żeromski spędził najszczęśliwsze lata swojego życia, traktował go jako "schronienie na świecie" dla ukochanej córki Moniki. Tu powstały m.in. takie dzieła, jak: "Przedwiośnie", "Wiatr od morza", "Uciekła mi przepióreczka", czy nowela "Świt" i właśnie życzeniem córki było udostępnienie domu dla zwiedzających. Uczniowie zobaczyli oryginalne biurko, fotel, kanapę pisarza, na której mogli przysiąść oraz stare, rodzinne fotografie, a z tarasu podziwiali widok na piękny ogród, który pielęgnował sam Stefan Żeromski.
            Następnie uczniowie udali się do parku zdrojowego, do tężni solankowej, której skład jakościowy specjaliści porównują do solanki ze źródeł ciechocińskich, by profilaktycznie zażywać inhalacji. Pobyt w uroczym Konstancinie-Jeziornie zakończyła zabawa na bujakach, karuzelach, piramidzie linowej na placu zabaw.

            Tekst: p. K. Kwiecień

          • Dzień Kropki

            20.09.2022

            15 września w naszej szkole kolejny raz świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto, które od 2008 stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania kreatywności. Tego dnia w naszej szkole zagościły kolorowe kropki i kropeczki, które towarzyszyły nam we wspólnej zabawie i odkrywaniu naszych talentów.

            Tekst: p. A. Dubiel

          • Witaj szkoło!

            29.08.2022

            Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września 2022 r.:

            - godz. 8.30 - klasy II-VIII (we własnych salach bez rodziców),

            - godz. 10.30 - klasy 0a, 0b, 0c oraz klasy Ia i Ib (w sali gimnastycznej, dziecko z jednym rodzicem).

             

            1 września o godz. 18.00 odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas 0-I (w salach danej klasy).

             

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

            28.06.2022

            24 czerwca oficjalnie zakończyliśmy kolejny rok szkoły. Były wzruszenia, gdy żegnaliśmy Ósmoklasitów, podziękowania dla Nauczycieli, Rodziców i Uczniów.

            Chwile dumy, gdy Dyrekcja wręczała uczniom wyróżnienia za wyniki w nauce, statuetkę Najlepszej Absolwentki Amelii Paszyńskiej z klasy 8s oraz Najlepszego Sportowca Maksymiliana Cholewy z klasy 7s.

            No i oczywiście chwile radości z powodu czekających nas wakacji.

            W części artystycznej były występy Chóru Szkolnego oraz tańce i śpiewy naszych zerówkowiczów.

            Rok 2021/2022 uznajemy za udany, przed nami kolejne wyzwania, ale za nim nastąpią czekają nas wakacje.

            Życzymy więc nam wszystkim dużo dobrej zabawy i relaksu.

          • Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

            20.06.2022

            Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 odbędzie się 24 czerwca 2022 r. 

            - klasy 7 i 8 - godz. 8.30 - sala gimnastyczna,

            - klasy 4-6 - godz. 10.00 - sala gimnastyczna,

            - oddziały przedszkolne - godz. 11.00 - sala gimnastyczna,

            - klasy 1- godz. 8.30 - we własnej sali,

            - klasy 2- godz. 9.30 - we własnej sali,

            - klasy 3 - godz. 10.30 - we własnej sali.

            Z dzieckiem może przebywać tylko jeden rodzic. Rodzice dzieci z klas 1-3 wchodzą wejściem B do góry.

          • Rowerowy Maj dla klimatu

            19.06.2022

            W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do kampanii Rowerowy Maj dla klimatu – największej kampanii w Polsce promującej aktywny tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów.

            Trwała ona od 4 do 31 maja 2022 r. Jej celem było zachęcenie uczniów do wybierania takiego środka transportu, który zwiększyłby ich aktywność fizyczną uczniów oraz który nie przyczyniałby się do zatruwania środowiska przyrodniczego. Każdy uczeń, który w maju dotarł na lekcje: na rowerze, na hulajnodze, na rolkach czy na deskorolce, otrzymywał naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy.

            W ramach kampanii odbyło się webinarium "Bikefitting - jak dobrze dopasować rower? Warsztat z fizjoterapeutą", które było skierowane zarówno dla rodziców, jak i nauczycieli.

            Zainteresowani nauczyciele mogli także wziąć udział w następujących webinariach: "Zajęcia z klimatem. 20 pomysłów na przeprowadzenie angażujących działań o zmianach klimatu.", "Planowanie i organizacja wycieczki rowerowej", "Edukacja rowerowa, a wychowanie komunikacyjne, czyli efektywne szkolenie młodych rowerzystów".

            W kampanii Rowerowy Maj – wszyscy uczestnicy zostali zwycięzcami! Każdy otrzymał nagrodę indywidualną, do odbioru, której upoważnia książeczka rowerowa z odpowiednią liczbą naklejek zebranych w czasie trwania kampanii. Partnerzy, fundatorzy nagród, zapewnili dzieciom m.in. takie nagrody, jak: wejście do parku trampolin, wejście do skateparku, grę w TEPFactor czy skorzystanie ze ścianki wspinaczkowej.

            Najwyższą frekwencją aktywnych dojazdów w naszej szkole wykazała się klasa IVb. Uczniowie tej klasy, jako najaktywniejsi uczestnicy z SP 234, otrzymali nagrodę w formie wyjścia na warsztaty do Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich, na które udadzą się z wychowawcą klasy w przyszłym roku szkolnym.

            Serdecznie gratulujemy klasie IVb.

            Dziękujemy również wszystkim uczestnikom kampanii.

            Mamy nadzieję, że nawyk aktywnych dojazdów do szkoły zostanie z Wami na dłużej.

            Tekst: p. A. Barańska, p. A. Urban

          • Projekt eTwinning w zerówce

            17.06.2022

            Dzieci z grupy 0c podjęły współpracę ze szkołami z Francji i Hiszpanii i wspólnie uczestniczą w projekcie "Plants and flowers at the school". W ramach projektu stworzyliśmy ogródek na parapecie, w którym uprawiamy warzywa (pomidora, cebulę, sałatę). W międzyczasie podglądamy, jak radzą sobie z ogrodnictwem nasi koledzy w innych krajach i dzielimy się poradami ogrodniczymi.

            Tekst: p. M. Zatorska

          • Sukcesy młodych sportowców w roku szkolnym 2021/22

            17.06.2022

            Dnia 14 czerwca w SP nr 386 przy ulicy Grenady odbyło się podsumowanie rywalizacji sportowej w ramach LV Warszawskiej Olimpiady Młodzieży na terenie dzielnicy Wola m.st. Warszawy. Na uroczystości spotkali się najlepsi sportowcy i nauczyciele wychowania fizycznego z Burmistrzem Dzielnicy Wola Panem Krzysztofem Strzałkowskim.

            Nasza Szkoła podobnie jak w poprzednich latach uplasowała się w czołówce szkół wolskich:

            - w kategorii "Młodzież" dziewczęta zajęły 3 miejsce, chłopcy - 1 miejsce, a w ogólnej klasyfikacji szkół zajęliśmy 2 miejsce na Woli.

            - w kategorii „Dzieci” dziewczęta były 5 , chłopcy - 5 miejsce, a w ogólnej klasyfikacji szkół zajęliśmy również 5 miejsce w dzielnicy.

            Najlepszymi sportowcami z naszej szkoły, którzy otrzymali z rąk Pana Burmistrza nagrody byli:

            - Stanisław Maciejewski,

            - Wojciech Krzyszczak.

            Trener Wojciech Sowa wygrał klasyfikację ogólną wśród nauczycieli wychowania fizycznego szkół podstawowych na Woli w kategorii "Młodzież".

            Uczniom reprezentującym SP 234 w rozgrywkach sportowych oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sportowych sukcesów naszych uczniów, zwłaszcza rodzicom i nauczycielom WF – dziękujemy i życzymy kolejnych udanych startów i sukcesów w sportowych zmaganiach!!!

          • Szkoła z klasą

            15.06.2022

            #szkołazklasą 

            Miło nam poinformować, że projekt "Porzeczkowy sad" został zrealizowany. Dziękujemy za wszelką pomoc w realizacji oraz za wykonanie pięknego ogrodzenia. W przyszłości zapraszamy na porzeczki! 

            Tekst: p. M. Granat, p. M. Zatorska, p. J. Wilczak

    • Czwartek 02.05.2024
    • Galeria zdjęć

        brak danych