• Europejski Dzień Języków 2022

26.09.2022

Dnia 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków - święto ustanowione przez Radę Europy, we współpracy z Komisją Europejską.

Klasy trzecie poznały nazwy krajów oraz narodowości w języku angielskim. Z wybranymi klasami starszymi nauczyciele języków obcych spotkali się na małej sali gimnastycznej w celu wspólnego obejrzenia prezentacji o metodach i sposobach uczenia się języków.

Gra Va Banque, w którą klasy zagrały, wzbogaciła ich wiedzę w zakresie kultury, stolic, języków najważniejszych krajów europejskich.

W celu promowania wielojęzyczności w naszej szkole uczniowie na poszczególnych salach umieścili nazwy tych sal w różnych językach europejskich (angielskim, hiszpańskim, niemieckim, ukraińskim) jakie są promowane w naszej szkole.

Teraz już uczniowie są świadomi, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu jest możliwe osiągnięcie większego porozumienia pomiędzy poszczególnymi krajami.

• Konstancin – śladami Stefana Żeromskiego

23.09.2022

22 września 2022r. uczniowie klas 5a i 6a wybrali się na wycieczkę do Konstancina-Jeziorny do domu, w którym w latach 20. XX w. mieszkał i tworzył Stefan Żeromski. Przed muzeum w willi "Świt" powitała uczniów pani kustosz i ciekawie opowiedziała o życiu pisarza, jego zwyczajach związanych z pracą pisarską oraz o rodzinie. To w tym domu Stefan Żeromski spędził najszczęśliwsze lata swojego życia, traktował go jako "schronienie na świecie" dla ukochanej córki Moniki. Tu powstały m.in. takie dzieła, jak: "Przedwiośnie", "Wiatr od morza", "Uciekła mi przepióreczka", czy nowela "Świt" i właśnie życzeniem córki było udostępnienie domu dla zwiedzających. Uczniowie zobaczyli oryginalne biurko, fotel, kanapę pisarza, na której mogli przysiąść oraz stare, rodzinne fotografie, a z tarasu podziwiali widok na piękny ogród, który pielęgnował sam Stefan Żeromski.
            Następnie uczniowie udali się do parku zdrojowego, do tężni solankowej, której skład jakościowy specjaliści porównują do solanki ze źródeł ciechocińskich, by profilaktycznie zażywać inhalacji. Pobyt w uroczym Konstancinie-Jeziornie zakończyła zabawa na bujakach, karuzelach, piramidzie linowej na placu zabaw.

20.09.2022

15 września w naszej szkole kolejny raz świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto, które od 2008 stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania kreatywności. Tego dnia w naszej szkole zagościły kolorowe kropki i kropeczki, które towarzyszyły nam we wspólnej zabawie i odkrywaniu naszych talentów.

Tekst: p. A. Dubiel

• Sobota 27.04.2024