• Konkurs "Día de muertos"

            28.10.2022

            Nasi uczniowie z klas 7a, 8b, 8c i 8d/s podczas lekcji języka hiszpańskiego wykonali ozdoby, aby udekorować szkołę na Dzień Zmarłych. 

            Wycinali różne figury z papieru o różnych kolorach, a także wykonali typowe kwiaty na meksykańskie święto Cempasúchil.

            Ponadto, część uczniów brała udział w konkursie szkolnym, wykonując maski i ołtarze na "Día de muertos".

            Pierwsze miejsce w kategorii ołtarz otrzymała: Wiciak Małgorzata 8b.

            W kategorii maski I miejsce ex aequo zajęli: Radomski Bartosz 8d/s i Włodarczyk Zuzanna 8b. 

            ¡Feliz día de muertos!

            Tekst: p. J. Arriagada-Paszkowska 

          • Pamiętamy...

            27.10.2022

            27 października uczniowie klasy 7a udali się na Serbię - miejsce, w którym w czasie II wojny światowej było więzienie dla kobiet. Uczniowie zapalili znicze i złożyli hołd pomordowanym kobietom.

            Tekst: p. A. Urban

          • Uczestnicy międzynarodowej konferencji w naszej szkole

            18.10.2022

            Dzisiaj w szkole, 18 października, mieliśmy wielką przyjemność gościć przedstawicieli Illinois State Board of Education w Polsce – Joanne Clyde, Director of Multilingual Department ISBE oraz Lydie Kvinta, Principal Consultant ISBE oraz Pana Piotra Semeniuka Dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej MEiN, uczestników międzynarodowej konferencji "Nauczyciel w świecie wielojęzyczności" organizowanej przez MEiN.

            W trakcie wizyty Goście mieli okazję uczestniczyć w zajęciach języka angielskiego w oddziale przedszkolnym 0c,  w zajęciach chemii klasy 8a Robote@m i  języka polskiego w klasie 6a. Odbyli spacer po szkole poznając m.in. gabinety specjalistów, szkolną bibliotekę, salę gimnastyczną, świetlicę marzeń, nowe boisko, salę muzyczną wykonaną wg projektu naszych uczniów i nasze Laboratorium. W ramach poczęstunku mieli również okazję posmakować dań serwowanych w szkolnej stołówce.

            Podczas rozmów z nauczycielami i obserwując prowadzone przez nich zajęcia nasi Goście mogli zapoznać się z metodami nauczania w naszej szkole, w zamian podzielili się z nami swoim doświadczeniem nauczania wielojęzycznego stosowanego w USA. To było bardzo emocjonujące i pouczające doświadczenie, za które dziękujemy.

            Tekst: p. M. Fiuk, p. A. Dubiel

          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

            17.10.2022

            13 października 2022 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Poprzedzone były prezentacjami kandydatów online, w których kandydaci - a było ich dziewięciu – przedstawili społeczności uczniowskiej swoje plany dotyczące ich pracy w Samorządzie.  Uczniowie poszczególnych klas mogli zapoznać się z nimi podczas godziny wychowawczej poprzedzającej wybory. W wyborach wzięło udział 216 uczniów klas IV – VIII, co stanowi  80,3% wszystkich uprawnionych do głosowania. Wśród oddanych głosów wszystkie były ważne.

            Nowym przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2022/2023 został uczeń klasy VIII b, a jego zastępcami uczeń klasy V b i uczennica klasy V a. 

            Tekst: p. P. Rajewski

          • Poranek muzyczny w SCEK

            17.10.2022

            W dniu 12 października uczniowie kl.2a udali się do Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej na Poranek muzyczny "Zwierzęta w muzyce". Podczas koncertu wysłuchali 10 utworów z różnych epok m.in. Mozarta, Vivaldiego, Webera, granych na fortepianie, fletach, fagocie i oboju przez uczniów szkół muzycznych. Po każdym utworze zgromadzeni słuchacze mieli okazję opowiedzieć o zwierzętach, z którymi kojarzyła im się wysłuchana muzyka. Piękna pogoda w tym dniu zachęcała do spaceru po Starówce malowniczymi uliczkami, oglądania zabytkowych kamieniczek i pomników. Na Rynku Starego Miasta drugoklasiści spotkali Kataryniarza Jana, który opowiedział o katarynce, pokazał jak działa, a śpiewem i grą umilał czas warszawiakom i turystom. Zadowoleni i uśmiechnięci, bogatsi o nowe wiadomości wrócili do szkoły.

            Tekst: p. M. Staruch

          • "Cyfrowa Transformacja Szkoły z Google"

            14.10.2022

            12 października w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja projektu „Cyfrowa Transformacja Szkoły z Google”, w którym mamy okazję uczestniczyć od końca maja 2022. Celem projektu jest wykorzystanie ekosystemu Google i Chromebooków w modelu 1:1. To pilotażowy program, który pokaże, że transformacja cyfrowa może przynieść daleko idące korzyści dla polskich szkół – zarówno w klasach, jak i w obszarze administracyjnym.

            W środę 12 października w obecności zaproszonych gości i organizatorów projektu m.in. Pana Karola Winiarek - Ministerstwo Edukacji Narodowej, Pani Natalii Miteva i Pani Beaty Galas - firma Google, Pana Tomasza Chodakowskiego - firma Intel, Pana Łukasza Sułkowskiego z Politechniki Łódzkiej, Pani Hanny Krupy i Pani Moniki Fiuk Dyrekcji SP234, Nauczycieli SP234 biorących udział w projekcie, Uczniów i Rodziców klasy 6b objętej pilotażem, zostały przedstawione założenia projektu oraz wręczono uczniom sprzęt - chromebooki. Spotkanie poprowadziła Pani Mariia Ruban - EduPlan. W przerwie, w trakcie rozmów, uczestnicy spotkania dzielili się swoimi refleksjami i dotychczasowymi doświadczeniami. Na koniec uczniowie i rodzice mieli okazję wypróbować w praktyce chromebooki podczas warsztatów.

            Tekst: p. A. Dubiel

          • Wiem, co jem

            09.10.2022

            Klasa 2a zakończyła cykl trzech warsztatów w ramach kampanii społecznej m.st. Warszawy: Wiem, co jem.   Tematyka pierwszego warsztatu skupiała się na poznaniu piramidy zdrowego żywienia i stylu życia. Uczniowie dowiedzieli się co i w jakich ilościach powinni jeść, aby być zdrowym oraz jakie cenne składniki zawarte są w warzywach, owocach i innych produktach. Uzupełnili piramidę zdrowego żywienia, zobowiązali się do codziennego wypełniania tabelki monitorującej nawyki żywieniowe. Drugie spotkanie, warsztaty kulinarne były typowo praktyczne. Drugoklasiści przygotowali smaczne i zdrowe drugie śniadanie, składające się z warzyw i owoców w postaci sałatki, pasty i koktajlu. Trzecie spotkanie poświęcone było aktywności fizycznej, na których dominowały zabawy ruchowe. Na koniec było podsumowanie zajęć. Uczniowie wykazali się wiedzą na temat zasad zdrowego odżywiania i stylu życia, w którym bardzo ważne miejsce zajmuje aktywność fizyczna. 

            Tekst: p. M. Staruch

          • "Spacerowy październik"

            06.10.2022

            Klasa 5b, która zwyciezko wypadła w akcji Rowerowy maj miała okazję zrealizować swoją nagrodę w postaci wnikliwego kontaktu z przyrodą pod przewodnictwem pracownika Parku w Powsinie, czyli wiedza połączona z relaksem na łonie natury.

            Ruch to zdrowie nie tylko na rowerach i hulajnogach. Tym razem niezawodny okazał się jesienny spacer po lesie z jego zapachem, szelestem spadajacych liści i dźwiękami natury sprzyjajacy nie tylko zdrowiu fizycznemu ale także wyciszający i uspokający nasz zabiegany codziennoscią umysł. A jak wiadomo z przyrodą jesteśmy za pan brat tworząc symbiozę. Warto więc wiedzieć o niej więcej niż jedynie mijać napotkane drzewa w drodze do domów i naszych nawykowych smatfonów.

            Tekst: p. M. Zaczek

          • Król i jego dwór – lekcja muzealna w Zamku Królewskim

            02.10.2022

            28 września uczniowie klasy 2a uczestniczyli w lekcji muzealnej w Zamku Królewskim, której tematyka poświęcona była czasom króla Stanisława Augusta. Uczniowie dowiedzieli się, jak naprawdę wyglądało codzienne życie ostatniego króla Polski w tej wyjątkowej przestrzeni, czy łatwo się żyło na królewskim dworze, poznali znaczenie ceremoniału, a także czym była etykieta dworska. Odgadywali nazwy zawodów ludzi, którzy żyli w otoczeniu króla i jemu służyli, przypomnieli symbolikę insygniów. Lekcja muzealna była znakomitą okazją do poszerzenia wiedzy historycznej, zobrazowanej przez dzieła sztuki.

            Tekst: p. M. Staruch

      • Niedziela 28.04.2024
      • Galeria zdjęć

          brak danych